Výber troch aplikácií, ktoré umožňujú nahrávať hovory

Výber troch aplikácií, ktoré umožňujú nahrávať hovory

Operačný systém iOS dlho postráda funkciu, ktorá by umožnila nahrávať telefonickú komunikáciu. Ak si človek, čo potrebuje mať svoje hovory nahrávané tento fakt si už určite zistil. Riešenie tohto problému spočíva v stiahnutí si aplikácie, ktorá túto funkciu poskytne.


Predtým než začneš s nahrávaním hovorov by si sa mal presvedčiť, či je daná činnosť legálna v tvojej krajine. Napríklad na Slovensku je možné legálne vytvorenie nahrávky hovoru bežným občanom, čo ťa oprávňuje si hovory nahrávať.

1. TapeACall PRO

cena: $10

Zdroj: youtube.com

TapeACall Pro je jedna z najlepších aplikácií slúžiacich na nahrávanie hovorov. Je spoľahlivá, s pekným dizajnom, a navyše je vybavená ovládacími prvkami, ktoré sú jednoduché a intuitívne. Cena $10 za aplikáciu, ktorá umožní nahrávať hovory je asi priveľa, no je k dispozícii aj jej "Lite" verzia, ktorá je zadarmo.
Aplikácia ti poskytne možnosti nahrávania všetkých prichádzajúcich a odchádzajúcich hovorov z tvojho zariadenia, no ty môžeš začať nahrávanie i v strede hovoru.

2.NoNotes

cena: stiahnutie zadarmo + 20 bezplatných minút každý mesiac

Zdroj: ipadwisdom.com

Ak preferuješ viac systém platby za presný čas nahraných hovorov, než jednorázovú platbu je tu pre teba NoNotes.
NoNotes je dostupná k stiahnutiu. Mesačne dostaneš 20 minút hovorov zadarmo, no ak tento limit presiahneš bude ti účtovaná cena za minútu.
Appka disponuje prekvapivo dobrým výkonom no i spoľahlivosťou.
Za 75 centov na minútu ponúka možnosť prepisu hovoru.
Ponúknutá ti bude taktiež možnosť platby $8 za mesiac, kedy máš počet nahraných minút cenovo neobmedzený.

3. Google Voice

cena: kompletne bezplatné

Zdroj: igeeksblog.com

Google Voice je rozdielna od predošlých dvoch aplikácií. Táto aplikácia uskutočňuje VoIP hovory, čo znamená, že uskutočňuje hovory cez internet a nie cez telefónnu sieť. VoIP aplikácie sú viac flexibilné a ponúkajú aj viac funkcií, no nefunguje na ne tvoje telefónne číslo ale VoIP číslo.
Nevýhoda tejto aplikácie je, že nie je integrovaná do systému od počiatku ale je treba ju stiahnuť a hovory sú tým pádom jednoduchšie na zmeškanie.
Pokiaľ chceš vyskúšať tento systém telefonovania stačí ti Google účet a stiahnutá aplikácia a môžeš experimentovať.

Ak chceš využívať svoje číslo a nevadí ti menšia počiatočná investícia určite zváž TapeACall Pro, pre nemej časté využívanie, alebo ak chceš mať hovory prepísané by sme ti odporučili NoNotes. VoIP je najflexibilnejšia možnosť, no pokiaľ sa ti nepáči Google Voice môžeš skúsiť Viber alebo WePhone, čo sú rovnako dobré voľby.


Zdroj titulnej foto [s3.amazonaws.com](http://s3.amazonaws.com/digitaltrends-uploads-prod/2015/04/iphone-emergency-call.jpg) **Zdroj [applegazette.com](http://www.applegazette.com/iphone/record-conversations-iphone-call-recording-apps/)**