Všetko, čo zatiaľ vieme o iPhone 7

Všetko, čo zatiaľ vieme o iPhone 7

Síce prešli ešte len štyri mesiace, čo firma Apple uviedla na trh vylepšenú verziu iPhonu 6 s prívlastkom "s", už dlhšiu dobu sa objavujú informácie, ako bude vyzerať sedmička. A keďže sú sviatky a tebe sa nechce obiehať všetky weby, rozhodli sme sa priniesť ti súhrn všetkého, na čo sa pravdepodobne môžeme tešiť pri iPhone 7.

Bezdrôtové nabíjanie

Hovorí sa o tom už nejaký ten rôčik a stále nič. Pre používateľov by to bola vítaná zmena. Hocikedy by mohli položiť iPhone na špeciálnu podložku a ten by sa začal nabíjať. Žiadne rozmotávanie, ako aj opotrebovanie káblikov. Realita je ale trošku iná. Keďže vlastním Android zariadenie, ktoré podporuje bezdrôtové nabíjanie, takúto možnosť som vyskúšal. Bavilo ma to možno mesiac. Podobné nabíjanie síce vyzerá dobre, ale je pomalšie. Ak však máš stolný počítač, pri ktorom tráviš veľa času, takáto alternatíva by ti mohla vyhovovať. Vidíme to tak, že ak Apple nakoniec príde s bezdrôtovým nabíjaním, bude to poriadne drahé.

iPhone bez 3.5 mm konektora jack?

Jedna z najviac diskutovaných a kurióznych tém. Urobí Apple tento krok alebo nie? Ak by sa tak naozaj stalo, spoločnosť by s najväčšou pravdepodobnosťou zlúčila 3.5 mm jack a Lightning konektor. Čo potom v prípade, že budeš chcieť počúvať hudbu a zároveň telefón nabiť? Nechajme sa prekvapiť. Zároveň sa tak bude lepšie rozpoznávať originálne príslušenstvo od toho falošného. V neposlednom rade by vzniklo viac miesta pre väčšiu baterku (koho klamem, ako by to vyzeralo, keby máme lepšiu výdrž).

Odolnosť voči vode

Nie tak úplne. Nepôjde o riešenie podobné typom Xperia, skôr o nejaký lacný Apple obal, ktorý by mal zabrániť vode dostať sa do zariadenia. Už terajšie iPhony sú celkom schopné v "plávaní", ale prečo to neurobiť s certifikátom?

Koniec Home Button?

Od prvého iPhonu sa nezmenila jedna vec. S každou generáciou prichádza aj domovské tlačidlo. Za posledné roky prešlo vylepšením v podobe implementácie čítačky prstov, inak sa ale rozprávame stále o tom istom mechanickom tlačidle. Viete si predstaviť, že by ste oň prišli?

To, čo každý rok

A ako každý rok, znova pôjde o vylepšenia vo všetkých možných smeroch. Hlavne je tu skloňované rozlíšenie displeja, no myslím si, že jemnosť je stále postačujúca. Ďalej optická stabilizácia obrazu, procesor A10 (niektoré zdroje dokonca hovoria o 6-jadre) či znova tenší profil.

To by boli zatiaľ všetky dôležitejšie dostupné informácie o pripravovanom iPhone 7. Ja sám som zvedavý, ako a či nás Apple znova prekvapí. Nechajme teda spoločnosť pracovať a do septembra nám ostáva iba tešiť sa.

Len aby sme neskončili takto:

Ak sa ti článok páčil, podpor ho, prosím, na Facebooku lajkom, komentárom či zdieľaním.

Zdroj: forbes.com