Všetko, čo sme nespomenuli a bolo predstavené

· 2 min read
Všetko, čo sme nespomenuli a bolo predstavené

Okrem toho, že dnes Apple predstavil úplne nový iPad Pro, nový iPhone 6s a 6s Plus a novú Apple TV tu sú aj skvelé novinky, o ktorých sa ale neoplatí napísať samostatný článok, pretože sa dajú opísať nanajvýš pomocou pár viet. Práve na tie sa teraz pozrieme

iPad mini 4

Aj napriek tomu, že väčšina pozornosti smerovala na nový iPad Pro, čo je síce pochopiteľné, Apple predstavil aj nový, najmenší iPad. Ten teraz doháňa iPad Air 2 a ponúka 2GB RAM a procesor A8. Taktiež je ešte tenší ako predchodca, konkrétne 6,1mm. Pravdepodobne ponúkne aj lepší fotoaparát po vzore iPadu Air 2, ale to nám Apple nepotvrdil. Inak ostáva iPad Mini 4 totožný s predchodcom, vďaka zvýšenému výkonu však podporuje Split View.

Watch OS 2

Apple sa hneď na úvod venoval aj Watch OS 2. Ten bude pre verejnosť dostupný 16.9. a ponúkne podporu natívnych aplikácii a množstva iných vecí, napríklad nočného módu, možnosť zobrazenia aplikácii už na ciferníku a možnosť používať Watch Faces 3. strán.

Zlacnený iCloud

Apple sa rozhodol zlacniť svoje Cloudové úložisko, ktoré od dnes ponúka (dovolím si povedať) bezkonkurenčné ceny.
Cenník vyzerá takto:
50GB za 1 dolár mesačne
200GB za 2,99 dolárov mesačne
1TB za 10 dolárov mesačne
Základná kapacita je naďalej 5GB, čo je dosť málo, je však vysoko pravdepodobné, že si veľa uživateľov predplatí za 12 dolárov na rok 50GB kapacitu.

Dátum vydania iOS 9 pre verejnosť

Kým developeri dostali možnosť vyskúšať si Golden Master verziu už dnes, verejnosť dostane nový iOS 9 až o týždeň, konkrétne 16.9.. iOS 9 bude podporovať iPad 2 a novší, iPod Touch 5. a 6. generácie a iPhone 4s a novší. iOS 9 prináša hlavne rýchlostné vylepšenia a celkovú optimalizáciu. Apple sľúbil, že inštalácia bude vyžadovať menej voľného priestoru, čo príde vhod najmä na zariadeniach s menšou kapacitou úložného priestoru.

Tak a to by bolo pre túto konferenciu všetko. Ja dúfam, že sa vám páčila a z predstavených produktov sa tešíte rovnako (ak nie viac), ako my v redakcii.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read