Všetko, čo by mal Apple v stredu predstaviť.

· 3 min read
Všetko, čo by mal Apple v stredu predstaviť.

Čas keynote sa pomaly, ale isto blíži a už pozajtra Apple predstaví nové zaujímavé produkty. Podľme sa teda spoločne podľa únikov a dohadov pozrieť na čo sa môžeme spoločne tešiť.

iPhone 6s

Pravdepodobne najhlavnejšími produktami celej keynote budú nové iPhony. Volať by sa mali iPhone 6s a iPhone 6s plus a prísť by mali tentokrát až v štyroch farbách: Zlatej, Striebornej, Space Black, ktorá sa bude od Spage Grey líšiť tým, že bude viac ladiť s čiernými Apple Watch a Rose Gold. Opäť sa (bohužiaľ) dočkáme 16GB varianty. Takisto by sme sa mali dočkať Force Touch displeja, vylepšeného 12Mpx fotoaparátu s možnosťou nahrávania videa v 4k, predného 5Mpx fotoaparátu a hrubšieho (a pevnejšieho) tela, žiaľ bez väčšej batérie. Väčší výkon je samozrejmosť a ja osobne dúfam aj v nejakú novú vychytávku.

Nová Apple TV

Po vyše 3 rokoch by sme sa tiež mali dočkať novej Apple TV. Tá konečne ponúkne uživateľsky prístupné úložisko o veľkosti 8 alebo 16 GB a možnosť inštalovať aplikácie z AppStore. Dočkáme sa nového designu a pravdepodobne aj možnosti prehrávať 4k video. Cena by sa mala pohybovať na úrovni 150 dolárov a stará Apple TV by mala zlacnieť na 69 dolárov.

iOS 9 pre všetkých

V stredu tiež Apple sprístupní Golden Master verziu iOS 9, ktorá je totožná s tou finálnou a oznámi, kedy vydá iOS 9 pre všetkých. To by malo byť spolu so zahájenim predaju nového iPhonu, teda 18.9..

OS X El Capitan?

Iná sutácia nastáva pri OS X, pretože nevieme, či sa dočkáme nového systému pre Mac už v stredu, alebo si ho Apple nechá až na samostatný októbrový Event, kde by mal predstaviť aj nové Macy s procesormi Intel SkyLake.

Nové iPady

V stredu uvidíme trojicu nových iPadov. V prvom rade iPad Mini 4. generácie, ktorý bude dobiehať to, čo minulý rok zmeškal a pravdepodobne ponúkne výkon totožný s iPad Air 2. Ďalej by sme mali vidieť iPad Air 3, ktorý by sa mal výkonovo posunúť opäť trocha ďalej. No a to najdôležitejšie, mali by sme uvidieť úplne nový iPad Pro. Ten by mal ponúknuť takmer 13- palcový displej a takisto špeciálne upravený iOS 9. Dočkať by sme sa pri ňom mali aj stylusu a Force Touch displeju. Je však otázne, či tento veľký iPad už Apple má pripravený a uvidíme ho za 3 dni, alebo si budeme musieť počkať na neskôr, na iný tohtoročný Event.

Nová bezdrôtová klávesnica a možno aj Magic Mouse

Apple by mal predstaviť aj novú bezdrôtovu klávesnicu, ktorá má byť podstavietená, má mať mierne iné rozloženie funkčných kláves a dobíjateľnú batériu. Mala by sa tiež viac podobať na tú z nového MacBooku, čím by Apple viac zjednotil svoju modelovú radu. V prípade Magic Mouse sa už určitú dobu hovorí o zabudovanom senzore otlačkov prstov Touch ID, osobne si však nemyslím, že by niečo také prišlo už počas tejto keynote.

Apple Watch

Napriek tomu, že sme písali, že Apple Watch update nečaká a dočkáme sa nových remienkov, vyzerá to tak, že Apple predsa len predstaví novú verziu Apple Watch. Tá by mala stáť približne 400 dolárov a mala by sa (farebne) podobať na zlaté Apple Watch Edition. Apple tiež predstaví remienky v nových farbách.

Okrem toho Apple vypustí Watch OS 2, ktorého hlavnou novinkou bude podpora aplikácii tretích strán, nové tapety a Nightstand mode.

Už v stredu na ThinkApple

Na keynote sa samozrejme tešíme aj my, členovia tímu ThinkApple. Všetky informácie sa vám budeme snaziť čo najskôr priniesť v článkoch, určite teda sledujte náš web.