Volvo pridáva podporu Apple CarPlay do svojich áut

· 1 min read
Volvo pridáva podporu Apple CarPlay do svojich áut

Spoločnosť Volvo v marci roku 2014 prisľúbila podporu pre službu Apple CarPlay vo svojich autách. Po vyše roku a pol svoj sľub naplnila. Do svojho luxusného 2016 SUV modelu XC90, ktorý sa začal predávať už tento rok, vydala nový softvér. Ak si šťastným majiteľom tohto auta, máš možnosť nechať si v autorizovanom servise softvér aktualizovať, čo trvá kratšie ako hodinu. Ak si si s autom kúpil aj službu CarPlay, bude táto aktualizácia bezplatná. V opačnom prípade zaplatíš za prechod na novšiu verziu systému niečo okolo 300 eur. Aktualizácia prináša okrem služby CarPlay vylepšený systém Sensus Connect, lepšiu navigáciu a hlasové ovládanie.

Očakáva sa, že spoločnosť Volvo bude službu implementovať aj do ďalších svojich nových modelov. Pre spustenie služby je nutné najprv iOS zariadenie priamo pripojiť pomocou vstavaného portu Lightning. Bezdrôtové pripájanie firma Volvo sľubuje v budúcnosti. Volvo XC90 2016 má zabudovaný 9-palcový dotykový displej, ktorého spodná polovica je použitá na Apple CarPlay a vrchná umožňuje prístup k funkciám, ktoré ponúka systém auta Sensus Connect. Na volante je tlačidlo, ktoré umožní vodičovi prístup k hlasovej asistentke Siri. Jej možnosti využitia sú široké - môže predčítať a písať správy či e-maily, vytáčať čísla, vyhľadať trasu, naplánovať stretnutie a mnoho ďalších vecí.

Konkurenčnú službu od spoločnosti Google, Android Auto, má firma Volvo implementovať do svojich vozidiel v priebehu roka 2016. Ich služba by mala byť riešená približne rovnakým spôsobom, akým aj služba od firmy s logom nahryznutého jablka. Ako Apple CarPlay funguje, môžeš vidieť v nasledujúcom videu:

Zdroj: cnet.com, iphonehacks.com, volvocars.com, wikipedia.org

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read