Vodotesný iPhone 7 má obsahovať dotykový home button

Vodotesný iPhone 7 má obsahovať dotykový home button

Podľa aktuálnych správ bude najnovší iPhone od Apple odolný voči vode a prachu, pričom by mal takisto obsahovať nový dotykový home button.

S odvolaním na čínske články z DigiTimes a Storm.mg, I4U News v pondelok prišlo so správou, že nový iPhone 7 by mal disponovať displejom, ktorý bude sedieť v jednej rovine vďaka novému dotykovému home buttonu. Nový smartfón údajne dokončil svoju tretiu testovaciu fázu. Takisto sa očakáva, že aj zadná strana bude celá v jednej rovine, takže sa dočkáme odstránenia vystupujúceho fotoaparátu. Práve odstránením neslávneho vyčnievajúceho fotoaparátu chce Apple potešiť ľudí, ktorí boli razantne proti danému trendu. Mnohí totižto tvrdili, že tento prvok ničí celkový "čistý" estetický dizajn telefónu.
Zdroj: wallsbase.net
Správy o tom, či bude nový iPhone vodoodolný, sa doteraz stále líšili. Avšak nový iPhone 6s je už trochu vodotesný a vzhľadom na konkurenciu v podobe Samsungu Galaxy S7 sa očakáva táto funkcia aj pri iPhonoch. Na prípravu vodotesného zariadenia je potrebné uzavretie toľkých zbytočných medzier v zariadení, ako je len možné. To by mohlo nasvedčovať aj ďalšiemu faktu, ktorým je odstránenie 3,5 mm konektora jack pre slúchadlá.

Predstavenie nového iPhonu 7 sa očakáva klasicky na jeseň tohto roku, ako to už pri Apple býva zvykom.


Zdroj titulnej fotografie: highsnobiety.com

Zdroj: appleinsider.com