Vo Veľkej Británii skúšajú namiesto plastového vodičského preukazu mobilnú aplikáciu

Vo Veľkej Británii skúšajú namiesto plastového vodičského preukazu mobilnú aplikáciu

V dnešnej dobe, keď má takmer každý človek smartfón, v ktorom môže ukladať rôzne vernostné karty, letenky, lístky na vlak či dokonca kreditné karty, je prekvapujúce, že v mobile stále nemôžeme mať uložené aj svoje doklady. To sa rozhodli zmeniť vo Veľkej Británii. Riaditeľ tamojšieho úradu, ktorý vydáva vodičské preukazy, zverejnil na svojom účte na Twitteri fotku vodičského preukazu uloženého priamo v iPhone v aplikácii Apple Wallet.

theverge.com

Samotný Oliver Morley ale potvrdil, že v súčasnosti ide iba o prototyp, ktorý nemá určený ani približný dátum uverejnenia. Navyše, aj keby bolo možné mať takto uložený vodičský preukaz, stále by išlo iba o doplnok ku klasickej plastovej verzii.

npr.or

Toto nie je prvýkrát, čo sa stretávame s použitím mobilnej aplikácie na uchovávanie dokladov. V roku 2014 v americkom štáte Iowa tiež začali s testovaním elektronického vodičského preukazu pre iPhony. Existuje už pilotný program a spoločnosť, ktorá spolupracuje na vývoji, už rokuje s ďalšími 20 štátmi o rozšírení nápadu.

Zdroj titulnej foto: entyce-creative.com
Zdroj: iphonehacks.com