Víťazi Apple Design Award 2015. Pozrite sa na najlepšie aplikácie za tento rok! #1

· 2 min read
Víťazi Apple Design Award 2015. Pozrite sa na najlepšie aplikácie za tento rok! #1

Jedným z každoročne očakávaných bodov programu na WWDC je aj cena pre najšikovnejších vývojárov. Tú poverení zamestnanci udeľujú developerom, ktorí „skonštruovali“ aplikáciu s dokonalým prepojením dizajnu a technológie, ktorých produkt je značne výnimočný a užívatelia ho milujú. Tvorcovia najlepších aplikácií pre zariadenia s iOS, ale i s OS X, okrem samotnej ceny dostanú aj finančnú odmenu a niekoľko Apple zariadení. Výhra samozrejme pekne spropaguje aj ich meno a nepochybne zabezpečí aj pár stiahnutí navyše. Pozrime sa spoločne na aplikácie, ktoré si cenu vyslúžili len pred pár dňami na WWDC 2015.

Shadowmatic, iOS, 2,99€
Krásne spracovaná hra, v ktorej rotujete objektmi, kým sa vám s nimi nepodarí v danom prostredí vrhať požadovaný tieň.

Crossy Road, iOS, zadarmo
Pomerne návyková arkádová hra s hipster dizajnom, v ktorej skáčete za rôzne charaktery cez cestu a rieky, snažiac sa dostať, ako to v podobných hrách býva, proste čo najďalej.

Does not commute, iOS, zadarmo
Z dielne vývojára tejto hry už vzišla minimálne jedna mimoriadne úspešná aplikácia - Smash hit. Tentokrát však ide o niečo celkom iné - a to sa týka ako cieľa hry, tak i jej dizajnu. Natrénujete si v nej trpezlivú jazdu v naozaj kritických podmienkach.

Vainglory, iOS, zadarmo
V neposlednom rade si medzi miliónmi hier pre iOS vyslúžila ocenenie aj táto grafická lahôdka. Ide o fantasy real-time hru, ktorá poskytuje možnosť hrať proti skutočným protihráčom.

== *********** ==

Robinhood - free stock trading, iOS, zadarmo (dostupná len v US)
Inovatívna aplikácia určená na sledovanie trhu s akciami. Od konkurencie má navrch vo svojej funkcionalite, dizajne a tiež (ne)cene.

Workflow, iOS, 2,99€
Vývojari tejto utility si ocenenie skutočne zaslúžia, nakoľko popularita podobných služieb prudko stúpa. Táto vám ponúka vyše 200 skratiek pre vašu obľúbenú aktivitu - napr. zdieľanie fotiek na facebooku, tweetovanie, vytočenie kontaktu, či úpravu videa; pričom niektoré vychytávky (vytvorenie GIFka) zvláda aj sama. Pre ostatné automaticky použije externé aplikácie ako prostredník k splneniu vašej požiadavky.

Zvyšnej série ocenených aplikácií sa dočkáte v najbližšom článku. Zatiaľ sa podeľte o svoj názor na tie vyššie spomínané či už v našom fóre, alebo na facebooku ;)

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read
Apple ohlásil termín WWDC
· 2 min read
Apple potichu vydal iTunes s App Store
· 2 min read