Víťazi Apple Design Award 2015. Pozrite sa na najlepšie aplikácie za tento rok! #2

· 2 min read
Víťazi Apple Design Award 2015. Pozrite sa na najlepšie aplikácie za tento rok! #2

Pacemaker, WatchOS, zadarmo
Napriek tomu, že viaceré z vyššie menovaných aplikácií už majú aj verziu pre Apple Watch, a rovnako Pacemaker nezabúda na iPhone a iPad, je táto hudobná služba jednou z prvých aplikácií svojho druhu pre inteligentné jablčné hodinky. Ide o aplikáciu, ktorá má nahradiť DJ-a a zmixuje vám zvolené skladby či dokonca playlisty. Verzia pre Apple Watch navyše pracuje s vašim tepom, takže sa vám vždy trafí do rytmu.

Metamorphabet, iOS, 3,99€
Interaktívna učebnica abecedy pre deti aj dospelých, ktorá má ten správny pomer náučnosti a hravosti. Prostredníctvom manipulácie s písmenkami hra učí deti nové slová a dokladá ich krásnymi animáciami.

Fantastical 2, OS X, 39,99€
Ide o napohľad obyčajný kalendár, ktorý je však výnimočne intuitívny, prehľadný a má presne tie funkcie, ktoré od podobnej utilitky očakávate. Poskytuje tiež widgety, plnú synchronizáciu s iCloud, zaznamenávač polohy a mnoho ďalšieho.

Affinity Designer, OS X, 39,99€
Perfektný program na vytváranie rôznych grafík, pri ktorého používaní je jasné, za čo ste utratili každý jeden cent. Jeho možnosti sú pre bežného užívateľa zrejme neuchopiteľne rozsiahle. Ponúka exportovanie súborov s každou koncovkou, na ktorú si len spomeniete, a osobne si neviem predstaviť grafický projekt, na ktorý by vám tento program nestačil. Podobný názor má zrejme samotný Apple, keďže ho zvolil spomedzi tvrdej konkurencie za ten naj.

Ocenenie v kategórii študentských prác:

Jump-O, iOS, zadarmo
Minimalistická hra s minimalistickým dizajnom a dokonca aj s minimalistickým popisom. A napriek všetkým menovaným skromnostiam vyslúžila svojim autorom prestížne ocenenie. Alebo to možno bolo práve vďaka jej naivite a old-fashion vzhľadu?

Elementary minute, iOS, 0,99€
Jednoduchá kvízová hra s otázkami zameranými na všeobecný rozhľad. Odpovede vyberáte gestami a na výber máte z viacerých módov. Tak čo, investujete? :)

Tak. A je za vami kompletná listina výherných aplikácií. Apple ich nepochybne vyberal starostlivo a my sa už tešíme, čo ďalšie vytvoria ich vývojári, ale aj novo motivovaná konkurencia. Nezabudnite s nami zdieľať svoje dojmy z tohtoročného výberu v komentároch, vo fóre a na facebooku ;)

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read
Apple ohlásil termín WWDC
· 2 min read
TOP 10 noviniek v iOS 11
· 4 min read