Viete, prečo Apple poskytuje verejné iOS bety na testovanie?

· 1 min read
Viete, prečo Apple poskytuje verejné iOS bety na testovanie?

Fast Company zverejnila interview s CEO Timom Cookom, Craigom Federighim a Eddym Cue, ktorí prezradili, prečo vlastne existujú verejné iOS bety na testovanie.

Môžu za to Mapy?

Vlastne áno. Spomínate na príchod Apple Máp s vydaním iOS 6, ktoré mali nahradiť Google Maps? Užívatelia sa hneď po vydaní sťažovali na chýbajúce trasy verejnej dopravy alebo neprepracované detaily. Výsledkom bol odchod dlhoročného manažéra Scotta Forstalla a veľa verejných ospravedlnení od CEO Tima Cooka.

Zdroj: forbes.com

Cue konštatuje, že veľmi situáciu podcenili a bolo to veľmi ponižujúce pre celú spoločnosť Apple. To viedlo k niekoľkým diskusiám popredných osobností tímu Apple, nechceli sa však zmieriť s tým, že by sa mali vrátiť k aplikáciám vytvoreným inými spoločnosťami, ako napríklad Google Maps.

A tak zmenili celú filozofiu. Už nebolo také dôležité udržať všetko v tajnosti. Usilovali sa, aby tvorili čo najuspokojivejšie produkty. Cue ďalej hovorí, že dovtedy nemali možnosť dať väčšiemu počtu ľudí produkty a získať tak od nich spätnú väzbu. V prípade Apple Máp sa im v Cupertine zdala aplikácia postačujúca, avšak v iných kútoch sveta nebola. Teraz už dokážu takým chybám predchádzať.

Najskôr sa testovali počítače a MacBooky. Prvé beta iOS testovanie prišlo pre verziu 8.3 v marci 2015. Hoci sa Stevovi Jobsovi nikdy veľmi myšlienka verejných beta verzií nepáčila, dnes je verejné testovanie medzi užívateľmi rozšírené.


Zdroj: theverge.com

Zdroj titulnej foto: idownloadblog.com