Viete, aký je jeden z najdrahších obedov na svete? Ten s Timom Cookom. Momentálne by vás vyšiel 170 tisíc dolárov!

· 1 min read
Viete, aký je jeden z najdrahších obedov na svete? Ten s Timom Cookom. Momentálne by vás vyšiel 170 tisíc dolárov!

Apple, a najmä Tim Cook, vždy podporovali najrôznejšie organizácie, podujatia a charity zamerané na boj za ľudské práva. V posledných rokoch je v tomto smere výrazným finančným prínosom aj dražba obedu s generálnym riaditeľom najhodnotnejšej značky sveta, už spomínaným Timom Cookom. Tá prebieha na portáli charitybuzz.com od 15.4. a ešte v ten deň sa podarilo dosiahnuť plánovanú čiastku 100 000 dolárov.

Cena však samozrejme stále stúpa a nie je vylúčené, že do 5. mája, kedy je stanovený koniec dražby, sa pôvodnú sumu podarí dražiteľom zdvojnásobiť. Takáto aukcia prebieha prirodzene anonymne, preto nie je známe, kto je momentálne potencionálnym víťazom. Známe však je, že za obed s najúspešnejším šéfom na svete (podľa časopisu Fortune) a osobnosťou roka 2014 (Financial Times) je ten ochotný zaplatiť 165 000 dolárov.

Okrem posedenia pri jedle sú v hre takisto 2 VIP lístky na Apple keynote, ktoré víťazovi nad stolom s jedlom odovzdá osobne Tim. Ako som už spomínal, výťažok z tejto akcie poputuje na boj za ľudské práva, presnejšie podporí Centrum Roberta F. Kennedyho pre spravodlivosť a ľudské práva, ktoré Apple podporil už v minulosti. Takisto za zmienku stojí, že Cookova minuloročná aukcia, bola najžiadanejšou akciou, ktorú platforma Charitybuzz priniesla od svojho vzniku v roku 2005.

O pokec s týmto veľkým mužom je teda nepochybne podobne veľký záujem. Ak máte usporených 170 000 a 18 dní vás nikto neprebije, máte šancu na hodinku si s Timom posedieť. Čo by ste sa ho v takom prípade spýtali?