Vieš, že tieto logá znamenajú niečo úplne iné, ako si myslíš?

· 2 min read
Vieš, že tieto logá znamenajú niečo úplne iné, ako si myslíš?

Logá, ktoré nájdeš nižšie, ťa určite prekvapia svojím významom.

McDonald´s
Ak si myslíš, že žlté "M-ko" symbolizuje názov tohto fastfoodu, si na omyle. Toto oblé písmenko znázorňuje prsia. Áno, dobre čítaš. V roku 1960 bol zmenený vzhľad loga, no dizajnér odporúčal, aby bolo uchované, pretože zákazníci si predstavujú pár výživných pŕs a to ich priláka do tejto reštaurácie.

Zdroj: pinterest.com

Adidas
Svetoznámu značku tenisiek, oblečenia a doplnkov vytvorili bratia Dasslerovci a z mena jedného z nich vznikol aj názov - Adolf Dassler. Bratia Rudolf a Adolf Dasslerovci išli v roku 1948 každý svojou cestou. Adolf založil Adidas a Rudolf firmu Puma. Dnešné logo Adidas má tri šikmé pruhy v tvare trojuholníka, ktoré sú symbolom hory, slúžiacej ako metafora pre výzvu všetkým športovcom.

Zdroj: pinterest.com

Sony Vaio
Písmenká "V" a "A" sú symbolom analógového signálu, zatiaľ čo "I" a "O" symbolizujú binárny kód 1 a 0 vyjadrujúci základný princíp fungovania počítača.

Zdroj: cyberzest.com

FedEx
Toto logo má vyjadrovať rýchlosť a precíznosť spoločnosti. Najmä preto, že keď sa zameriaš na písmenko "E" a "x", zistíš, že vytvárajú bielu šípku.

Zdroj: logo123.com

ROXY
Značku ROXY rozbehla značka Quicksilver. ROXY je zameraná najmä na ženy, a to sa snaží povedať aj jej logo, ktoré akoby vytváralo srdiečko. Je to v podstate spojenie dvoch znakov Quicksilver.

Zdroj: pinterest.com

Nike
Názov obchodnej značky je odvodený od okrídlenej gréckej bohyne víťazstva “Niké”. Preto logo predstavuje krídlo gréckych bohov. To je naozaj zaujímavé!

Zdroj: hucksterdesign.com

Goodwill
Máš pocit, že sa na teba usmieva polovičná tvárička? Nemáš pravdu. Je to iba ukryté písmenko "g". :-)

Zdroj: sitepoint.com

Amazon
Toto logo vyzerá veľmi jednoducho, ale má hlbší význam. Šípka smerujúca od písmena "a" k písmenku "z" nám chce povedať, že na tomto portáli nájdeme všetko od A po Z. Skvelý nápad!

Zdroj: lenco.com


Zdroj titulnej foto: factsiknow.com
Zdroj: listverse.com, creativebloq.com, magneticstate.com