Toto všetko môžeš robiť so svojimi Apple slúchadlami

Toto všetko môžeš robiť so svojimi Apple slúchadlami

Ak si si kúpil v posledných rokoch iPhone alebo iPod, dostal si k nim aj novšie slúchadlá Apple EarPods. Niektorí ich používame, niektorí nie. Niekomu nie sú pohodlné, iní ich označujú za tie najkomfortnejšie slúchadlá, aké kedy vlastnili. Ak ich používaš aj ty, pozri sa, čo všetko sa s nimi dá robiť. Začneme základnými funkciami.

Telefonovanie

Prijmi alebo ukonči hovor - Jednoduchým stlačením stredného tlačidla môžeš buď prijať, alebo odmietnuť hovor.

Zruš prichádzajúci hovor - Stlačením stredného tlačidla na dve sekundy zrušíš hovor. Že si hovor naozaj zrušil, o tom by ťa mala informovať znelka v slúchadlách v podobe dvoch pípnutí.

Prijmi ďalší hovor počas aktuálneho - Ak si vyťažený človek a stáva sa, že ti ľudia volajú často, určite si už zažil, že ťa chceli počuť dvaja volajúci naraz. Keď sa ti to stane, znova stlač stredné tlačidlo. Týmto odložíš prvý hovor a začneš druhý. Ak chceš volať znova s prvým volajúcim, urob to isté. Alebo podrž stredné tlačidlo a úplne ukonči hovor, ktorý bol prvý.

Siri

V živote každého človeka nastane chvíľa, keď sa nemá s kým porozprávať. Vtedy treba napísať Ludvikovi. Ak ale potrebuješ zistiť nejaké informácie, stlač stredné tlačidlo a podrž ho. Týmto privoláš Siri a po zaznení známej zvučky jej povedz, čo od nej žiadaš (napríklad skús povedať „divide zero by zero“, naozaj to skús) a potom tlačidlo pusti.

Hudba

Pusti alebo zastav pesničku - Opäť to isté, stlač stredné tlačidlo, ak počúvaš hudbu alebo pozeráš video, a to sa zastaví alebo spustí.

Preskoč pesničku - Pokiaľ ťa už nebaví počúvať päťdesiaty raz tú istú pesničku od Roba Kazíka, dvakrát za sebou stlač stredné tlačidlo.

Pretoč časť pesničky dopredu - Dvakrát stlač stredné tlačidlo a drž, až pokým neprídeš na svoju obľúbenú časť songu.

Vráť sa na začiatok pesničky - V prípade, že si premeškal pesničku a rád by si ju počul ešte raz, trikrát za sebou stlač stredné tlačidlo.

Pretoč časť pesničky dozadu - No, a nakoniec, ak si premeškal najlepšiu časť pesničky od svojho obľúbeného interpreta, trikrát za sebou stlač stredné tlačidlo a drž, až kým sa tam nedostaneš.

Fotenie

Ak sa chceš odfotiť, ale nedočiahneš na iPhone, použi horné tlačidlo, ktorým pridávaš hlasitosť. Samozrejme, môžeš si tak urobiť aj selfie. Super! Všetky tieto triky by mali fungovať aj so staršími Apple slúchadlami, ale môže sa stať, že budú fungovať aj so značkami iných výrobcov. Hlavné je, aby disponovali tými troma špecifickými tlačidlami.

AirPods

Apple tiež predáva bezdrôtové slúchadlá s názvom AirPods. Tie nedisponujú klasickými troma tlačidlami, no pomocou dotykov na strane ktoréhokoľvek z dvojice slúchadiel je možné tiež vykonávať rôzne akcie. Tie je pritom možné prispôsobiť. Stačí ísť do nastavení, kliknúť na Bluetooth a vedľa slúchadiel na malé i.

zdroj: iMore.com

Druhá generácia tiež ponúka hlasový pokyn "Hey Siri", po ktorého spustení na Siri automaticky aktivuje tak, ako to funguje aj na iPhone, nových iPadoch a Macoch.

Ak teda nemáš čo robiť, zober si iPhone, slúchadlá a choď sa hrať a skúšať. V komentároch nám daj vedieť, ktoré z týchto trikov používaš ty a o ktorých si nevedel.