Vieme takmer všetko o marcovom Apple evente

21. marec sa blíži a s ním aj Apple Event, na ktorom spoločnosť znova predstaví nové produkty. Informácia o konaní akcie je potvrdená sociálnou sieťou Twitter, kde Tim Cook uverejnil pozvánku.

Čo môžeme očakávať?
Najskôr by som chcel spomenúť iPhone 5se so 4-palcovým displejom, ktorý je dosť horúcou a rozoberanou témou. 9.7-palcový iPad Pro, softvérové aktualizácie a nové ramienka k hodinkám Apple Watch.

iPhone 5SE má mať nový A9 procesor po boku s M9 koprocesorom so Siri, ktorý bude pracovať aj v režime "always on". To v praxi znamená, že nebudeš musieť stláčať tlačidlo, aby si asistentku zapol. Taktiež má priniesť Live photos, ako je to na iPhone 6S, a prísť má v 16 GB a 64 GB variantoch. Samozrejme, očakávaj všetky farby, ktoré sú dostupné pre iPhone 6S. Ďalej ide o malé detaily ako zahnuté sklo či zmena pozície Power Buttonu, ktorý má byť na boku.

Toto je iPhone 5SE podľa výrobní krytov pre iPhony.
Zdroj: thinkapple.sk

Taktiež sa dá očakávať nový iPad Pro, ktorý som už spomínal. Zdroje uvádzajú, že má mať 9.7 palca, nové procesory A9X a M9X ako pri iPhone 5SE. Portál 9to5mac uvádza, že najnovší iPad predstaví nový zvukový systém a bude mať 4 repráky.
Zdroj: thinkapple.sk

Hardvér hodiniek Apple Watch nemá byť nijako vylepšený. Najbližší očakávaný termín je v septembri. Očakávajú sa však nové farby športového variantu. Čo sa týka vylepšení softvéru, dočkáme sa nových verzií na všetkých zariadeniach okrem iPodu. Výnimkou nie je ani tvOS, ktorý sa má tiež posunúť ďalej. O termínoch vydania zmien v oblasti softvéru zatiaľ nemáme informácie, no čoskoro sa ozveme s článkom.
Zdroj: 9to5mac.com
Apple event sa nám pomaly blíži, a tak nás nezabudni sledovať aj naďalej, aby ti nič neuniklo.

Zdroj titulnej fotky: theverge.com
Zdroj: 9to5mac.com

ThinkApple

ThinkApple

Think Apple je moderný technologický magazín, ktorý si dáva cieľ prinášať novinky a zaujímavosti zo sveta Apple ľuďom s podobnými záujmami. Na SK trhu v segmente Apple sme číslo #1.