Vieme, ako nastaviť Apple TV, aby vám automaticky zapínala televízor

· 2 min read
Vieme, ako nastaviť Apple TV, aby vám automaticky zapínala televízor

Najväčší problém ľudstva? Priveľa ovládačov. Pokiaľ vlastníte Apple TV, pravdepodobne šermujete s ovládačom Siri Remote, ovládačom od TV a ovládačom na váš TV set top box.

Vďakabohu, Apple TV 4 má funkciu, vďaka ktorej dokáže automaticky zapnúť vašu TV a prepnúť sa priamo na potrebný HDMI výstup. Okrem toho Siri Remote dokáže regulovať hlasitosť vášho televízora.

Zdroj: blog.airbnb.com

Nová Apple TV podporuje HDMI-CEC, čo je technológia, ktorá dokáže TV po zobudení automaticky prepnúť do Apple TV HDMI výstupu. Taktiež umožňuje prostredníctvom Airplay ovládať hlasitosť televízie cez niektoré Apple zariadenia. Tento trik však nefunguje na všetkých HDMI televízoroch.

Pokiaľ je vaše zariadenie HDMI-CEC *“pozitívne”*, štvrtá generácia Apple TV by mala po prvom pripojení automaticky nastaviť všetky nastavenia a vy nemusíte robiť prakticky nič. Áno, nová Apple TV funguje na princípe pripoj-a-hraj. To znamená, pokiaľ vezmete ovládač Siri Remote a zapnete Apple TV, tak by sa mal automaticky zapnúť aj váš televízor a nastaviť potrebný HDMI výstup. Rovnako by to malo fungovať aj pri vypínaní. Vypnete vašu Apple TV a automaticky sa vypne aj váš televízor. Pokiaľ to u vás nefunguje, prinášame vám návod, ako túto užitočnú funkciu zapnúť.

Zdroj: images.apple.com

Ako na to?

Predtým, ako prejdeme k samotnému postupu, uistite sa, že váš televízor podporuje technológiu HDMI-CEC. Pokiaľ si nie ste istí, či váš TV podporuje túto funkciu, poradím vám. Je tu nová webová stránka s názvom google.com. Stačí googliť model vášho televízora a rozkliknúť pár stránok. Som si 100 % istý, že odpoveď nájdete.

Takže, poďme k samotnému návodu.

Zdroj: iphonehacks.com

Pokiaľ ste si na vašom televízore neaktivovali HDMI-CEC, spravte to. Nasledovne choďte v nastaveniach Apple TV do **Remotes and Devices** a hľadajte možnosť **Home Therater Control**. Uistite sa, že máte zapnuté **Control TVs and Receivers**.

Koniec. Zložité, však?

Znova pripomínam, táto možnosť by sa mala s najväčšou pravdepodobnosťou automaticky nastaviť pri prvom pripojení Apple TV.


Zdroj titulnej fotografie: tobyx.com

Zdroj: iphonehacks.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read