VIDEONÁVOD: Ako v iOS zobraziť "tajné mapy", ktoré monitorujú Váš pohyb

VIDEONÁVOD: Ako v iOS zobraziť "tajné mapy", ktoré monitorujú Váš pohyb

iOS je veľmi zaujímavý operačný systém. Keď si myslíte, že vás už ničím neprekvapí, objaví sa funkcia skrytého nočného režimu alebo funkcia "skrytých máp".

Nenájdeme tu síce mapu areálu 51 alebo tajnej únikovej cesty z Alcatrazu, objavíme tu však niečo oveľa zaujímavejšie, a to je monitorovanie vášho pohybu, resp. miest, na ktorých ste sa nejaký čas zdržali. Funkcia dokonca monitoruje, ako dlho ste na danom mieste zotrvali. Strašidelné, však?

Dosť bolo zbytočných rečí. Ako sa k funkcii dostanete, môžete vidieť vo videu, ktoré si pre vás špeciálne pripravil portál ThinkApple.sk.

Postup pre "video neznalých":

Nastavenia -> Súkromie -> Lokalizačné služby -> Systémové služby -> Často navštevované miesta

V menu často navštevovaných miest môžete vidieť históriu vašich "pobytov". Ide o oblasti, mestá, kraje alebo ulice, v ktorých ste sa najviac zdržali. Po kliknutí na danú položku sa zobrazí ešte presnejšie umiestenie zobrazené na mape pomocou kružnice. Čím je priemer kružnice väčší, tým ste tam dlhšie zotrvali.

Históriu je možné vymazať a taktiež je možné vypnúť celé toto "sledovanie". Veru, ťažko by sa vysvetľovalo frajerke, prečo si bol medzi 21:00 a 08:00 u spolužiačky, keď si jej písal, že už pekne doma spinkáš.

alt

Funkciu vypnete nasledovne:

Nastavenia -> Súkromie -> Lokalizačné služby -> Systémové služby -> Často navštevované miesta -> Často navštevované miesta (poloha OFF)

Čo si o takejto funkcii myslíte vy? Ide o zásah do súkromia alebo vám to vôbec neprekáža?