VIDEO: Vybuchujúci Iphone 6 Plus vystrašil v noci majiteľku

· 1 min read
VIDEO: Vybuchujúci Iphone 6 Plus vystrašil v noci majiteľku

Aj keď sa Apple v tom smere nechytá na Samsung so svojim Note 7, tak aj v spoločnosti z Curpertina sa občas stane, že ich telefón vybuchne. Svoje o tom vie aj Amanda Bentz, ktorej jej iPhone 6 Plus pri nabíjaní cez noc pripravil nepríjemné prekvapenie.

Môže vďačiť iba svojmu manželovi za to, že sa jej nič nestalo, pretože to bol práve on, kto ako prvý začul syčanie a následne "ohňostrojové zvuky". Amanda pre server WFLA uviedla, že z boku zariadenia šľahali plamene a explózia bola tak silná, že oddelila displej od zvyšku tela telefónu. Obal, ktorý bol počas nabíjania na telefóne sa úplne roztavil.

Poškodenie dokonca neminulo ani časť domu, konkrétne prikrívku, záclony a vankúš. Apple už vraj o probléme vie a bude ho pozorne skúmať aby prišiel na príčinu.

zdroj: up.anv.bz

Pri tak veľkom množstve telefónov je jasné, že nie všetky sú bez chyby. Pokiaľ sa jedná o ojedinelé prípady, tak je všetko v poriadku a šanca, že váš iPhone začne horieť je menšia ako to, že vás na ulici zrazí auto. Aj napriek tomu ale Apple pracuje na tom, aby týmto incidentom zabránil. V drvivej väčšine prípadov taktiež ponúkne prinajmenšom nový telefón ako náhradu.

Dôvod požiaru zatiaľ nie je známy, je však pravdepodobné, že bola nabíjačka buď nejakým spôsobom poškodená alebo sa jednalo o lacný neautorizovaný fake. Na tie Apple upozorňuje a každý, kto sa rozumie do iPhonov vám odporučí kupovať príslušenstvo buď originálne, alebo s certifikáciou "Made for iPhone".

Pozrite si video na tomto odkaze


Zdroj titulnej foto: komando.com
zdroj: macrumors.com