Video: Rýchlostný test iPhonu 4s s rôznymi iOS dokazuje, ako Apple aktualizáciami spomaľuje zariadenia

Video: Rýchlostný test iPhonu 4s s rôznymi iOS dokazuje, ako Apple aktualizáciami spomaľuje zariadenia

To, že Apple spomaľuje staré zariadenia novou aktualizáciou každý rok, je vec, ktorú mohli postrehnúť všetci používatelia iPhonu 4/4s, ktorí aktualizovali na iOS 7. Ako veľmi je však toto spomalenie reálne a v akej miere dokáže skutočne spomaliť tvoj iPhone?

Na to sa rozhodol pozrieť YouTube kanál EverythingApplePro, ktorý proti sebe postavil 5 úplne totožných iPhonov 4s. Líšili sa iba v tom, aký operačný systém na nich bežal. Zatiaľ čo na prvom iPhone bol nainštalovaný iOS 5, teda originálny systém, s ktorým sa tento iPhone dodával, na poslednom bol nainštalovaný iOS 9, najnovší iOS.

zdroj: anandtech.com

Výsledky sú zaujímavé, nie však prekvapujúce. Je jasné, že staršie verzie iOS budú na starších zariadeniach bežať omnoho lepšie, pretože so zvyšujúcim sa vekom a vydávaním nových modelov sa Apple snaží optimalizovať svoj nový iOS práve na tie najnovšie. Pre majiteľov starších zariadení však nastáva dilema, či majú aktualizovať a získať pomalší iPhone s novými funkciami, alebo neaktualizovať a mať iPhone rýchly, ako keď ho prvýkrát vybalili z krabičky.

Je to asi len na individuálnom zvážení, fakt však je, že na starých verziách iOS nefungujú nové verzie aplikácií, ktoré aktívni používatelia potrebujú. Týmto ich Apple a vývojári nepriamo nútia aktualizovať a časom si kvôli spomaleniu starého modelu musia kúpiť nový.


Zdroj titulnej foto: blogs.vancouversun.com
Zdroj: iphonehacks.com