Video hovor cez Messenger čoskoro aj na Slovensku

Včerajšia aktualizácia obľúbenej aplikácie na chatovanie Messenger od spoločnosti Facebook priniesla novinku v podobe video hovoru. Vďaka novej ikonke v pravom hornom rohu bude možné uskutočniť volanie s videom len pomocou mobilného telefónu. Z tejto novej možnosti sa môžu tešiť užívatelia iOS a Android. Bohužiaľ, Facebook zatiaľ túto funkciu nesprístupnil pre Slovenskú republiku, avšak v blízkej dobe môžeme aj my očakávať novú aktualizáciu.

Facebook Messenger má mesačne okolo 600 miliónov aktívnych používateľov. Minulý týždeň oznámil Mark Zuckerberg, že 10% všetkých telefónnych hovorov cez internet je uskutočňovaných priamo cez Messenger. Pre tento veľký úspech sa Facebook rozhodol urobiť ďalší krok vpred a sprístupnil pre svojich užívateľov aj video hovor. Mark Zuckerberg verí, že internetové hovory časom úplne vytlačia tradičné mobilné volania a práve video hovory to podľa neho môžu urýchliť.
Prvý pokus o vytvorenie video hovoru spravil Facebook ešte v roku 2011 v spolupráci so známou spoločnosťou Skype.

The Ghost Logo

Nakoniec sa však rozhodol vytvoriť vlastnú infraštruktúru video hovoru a touto aktualizáciou na mobilné telefóny sa stal vážnou konkurenciou napríklad pre už spomínaný Skype. Je totiž dosť možné, že mnoho užívateľov, ktorí majú Facebook účet, opustí tento program a prejde radšej na Messenger.

Nám už len zostáva počkať, kedy vyjde nová aktualizácia Messengera aj pre Slovenskú republiku a my si tak budeme môcť pokojne užívať video hovor s blízkymi aj cez Facebook.

Dávid Baránek

Dávid Baránek

Zaujímam sa o Apple a všeobecne o svet technológií. Okrem pravidelného prispievania do ThinkApple píšem poviedky a venujem sa športu.
Zvolen