Videl si už najlepšiu reklamu všetkých čias? Natočila ju firma Apple

Počas jediného večera ju videlo 150 miliónov ľudí. Získala 40 prestížnych cien. Jej autorom je Apple. Hovoríme o pravdepodobne najlepšej reklame, ktorá kedy uzrela svetlo sveta a ocenila ju verejnosť aj odborníci.

Ide o reklamný spot starý viac než 30 rokov. Firma Apple v ňom ohlasovala príchod nového počítača Macintosh. Šlo vtedy o nevídanú technologickú novinku, ktorú si mnoho bežných ľudí ani nedokázalo predstaviť.

Autori si vzali za inšpiráciu známy román anglického spisovateľa Georga Orwella 1984. Metaforicky zobrazili vzburu proti totalitnej vláde. Manažérom sa však táto myšlienka nepáčila a po nafilmovaní dokonca spot odmietli vypustiť do sveta. Presadiť ho musel až samotný Steve Jobs.

Ako sa ukázalo, bol to z jeho strany skvelý krok. Reklamu odvysielali v celoštátnej televízii uprostred finále Super Bowlu. Reakcie boli prekvapivé - ľuďom sa spot zapáčil a spôsobil nevídaný efekt. Zakrátko ho už vysielali všetky hlavné americké televízie. Čísla hovoria, že v jeden večer ho videlo až 47 % všetkých Američanov. Spot bol viacerými odborníkmi označený za najlepšiu reklamu všetkých čias a rovnako dobre sa umiestnil v rebríčkoch. Spolu získal viac ako 40 prestížnych cien.

My vás už nebudeme ďalej naťahovať a pokojne si môžete pozrieť toľko oslavovaný reklamný spot (aj keď ste si ho určite pozreli ešte pred prečítaním tohoto textu).

zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/

Dávid Baránek

Dávid Baránek

Zaujímam sa o Apple a všeobecne o svet technológií. Okrem pravidelného prispievania do ThinkApple píšem poviedky a venujem sa športu.
Zvolen