Viceprezident produktového dizajnu pre Apple odchádza

Viceprezident Steve Zadesky, ktorý bol považovaný za hlavnú osobu v projekte Apple Car od roku 2014, ohlásil, že z Apple odchádza.

Steve Zadesky, bývalý inžinier spoločnosti Ford, pracoval pre Apple od roku 1999. Počas jeho 16-ročnej kariéry sa podieľal sa na produktoch iPod a iPhone. Jeho meno sa taktiež nachádza na niektorých patentoch vzťahujúcich sa na kov LiquidMetal (tvárnej zliatiny), na ktorý má Apple výhradné práva. Ako dôvod na opustenie spoločnosti udal osobné dôvody.

Firma Apple prijala za posledné roky niekoľko špecialistov z automobilového priemyslu pre svoj projekt Apple Car, nazývaný "Project Titan". Väčšinou šlo o ľudí z firiem ako Ford, Tesla, Generals Motors. Elon Musk (CEO spoločnosti Tesla) dokonca pred nejakým časom povedal, že Apple Car je verejným tajomstvom.

Ďalšie náznaky, že sa na projekte Apple Car naozaj pracuje, boli domény, ktoré si firma Apple objednala (apple.car, apple.cars a apple.auto).

Apple Car by sa mohlo začať vyrábať v roku 2020, no niektorí zamestnanci hovoria, že je to optimistické číslo. Predsa len, vývoj a výroba auta je úplne iný segment ako výroba telefónov.

*Zdroj:macrumors.com*

Tomáš Benetin

Tomáš Benetin