Verzia Google Chrome 60 pre macOS začína podporovať Touch Bar

Verzia Google Chrome 60 pre macOS začína podporovať Touch Bar

Nie každý z nás zrovna obľubuje prehliadač Safari. Mne osobne vyhovuje, ale vsadím sa, že viac ľudí preferuje práve Google Chrome. Niektorí používajú Firefox, zaujímavý je aj Avant Browser, ale o tom možno niekedy inokedy.

Google Chrome 60 pre MacOS po niekoľkých mesiacoch testovania konečne vychádza. Nechýba ani dlho očakávaná podpora Touch Baru. To však z aktualizácie nie je všetko. Je redizajnovaný a opravuje aj bezpečnostné chyby. Súčasťou novej verzie je tiež veľké množstvo funkcií vývojárov, napríklad Payment Request API, ale tiež aj Credential Management API. Taktiež po novom podporuje Font Display pre rýchlejšie načítanie rôznych fontov na stránkach.

theverge.com

Firma Apple sa rozhodla dať Touch Bar na svoj 13 palcový MacBook Pro 2016, ale aj MacBook Pro 2017. Spoločnosť nezabudla ani na 15 palcový MacBook Pro. V najnovšej verzí Google Chrome 60 môžu používatelia ovládať pomocou svojho Touch Baru hneď niekoľko funkcií. Môžu použiť vyhľadávanie, refresh (načítať stránku znovu), alebo si trebárs nechať zobraziť záložky.

Pokiaľ si budete chcieť upraviť rozpoloženie Touch Baru, tak jednoducho nasledujte tieto kroky:

View >> Customize Touch Bar

9to5mac.com

V nastaveniach si môžete upraviť tlačidlá. Nové nastavenie možno kombinovať s existujúcimi možnosťami Touch Baru, napríklad s klasickým ovládaním zvuku, alebo jasu.

Máte nejaké skúsenosti s novou verziou Google Chrome 60 pre macOS? Zdieľajte ich sa nami v komentároch.


Zdroj titulnej foto: [technobezz.com](https://www.technobezz.com/enable-incognito-mode-google-chrome/) **Zdroj: [9to5mac.com](https://9to5mac.com/2017/07/25/chrome-60-mac-touch-bar-support/)**