Veľký test high-end smartfónov. Ako sa držal iPhone 6S Plus?

Veľký test high-end smartfónov. Ako sa držal iPhone 6S Plus?

Testov nových výkonných smartfónov nie je nikdy dosť. Preto sa webový protál xda-developers.com rozhodol otestovať čipy niekoľkých high-end zariadení od popredných výrobcov. Do pomyselnej arény postavili Apple iPhone 6S Plus (A9), Galaxy S7 edge (Snapdragon 820), Samsung Galaxy Note 5 (Exynos 7420), Motorola Moto X Pure Edition (Snapdragon 808), Nexus 6P (Snapdragon 810) a HTC One M9 (Snapdragon 820).

Test procesora

V prvom teste sa zamerali na výkon procesora so známou aplikáciou Geekbench. Osem zariadení bolo podrobených rôzne náročným úlohám a pokusom o prehriatie. V teste jedného jadra jasne zvíťazil iPhone 6S Plus s A9. Jeho skóre sa pohybovalo v číslach 2512 - 2529. Hneď za ním sa umiestnil jeho konkurent od Samsungu Galaxy S7 edge s čipom Snapdragon 820 a skóre 2307 - 2341.

Pri testovaní viacerých jadier už iPhone 6S Plus zaostával. V tomto prípade zahviezdil štvorjadrový Snapdragon 820 a prekonal aj súperov s ôsmimi jadrami. Ukázalo sa teda, že viac jadier nemusí znamenať viac výkonu.

zdroj: xda-developers.com

Počas testu procesorov sa odborníci pokúšali prehriať zariadenie na maximálnu možnú hodnotu. iPhone 6S Plus a Galaxy Note 5 sa dostali maximálne na 28,3 °C. S7 edge sa zohrial na 28,9 °C, Moto X Pure až 31,1 °C a najhorúcejší bol Nexus 6P s 35 °C.


Test grafickej karty

Druhý test sa zameriaval na výkon grafickej karty podľa 3D Mark. Spočiatku bol suverénne najlepší iPhone 6S Plus a jeho PowerVR GT7600. Počas piatich testov však postupne slabol, až ho na konci tesne predbehla grafická karta Adreno 530 použitá v Galaxy S7 edge. Ostatné zariadenia sa na tieto dva modely zďaleka neťahali a zostali ďaleko za nimi.

Zaujímavé je, že v tomto prípade zaznamenal najväčšie prehriatie práve iPhone. Namerali mu až 40 stupňov Celzia.

zdroj: xda-developers.com


Portál XDA však ešte nezabudol spomenúť jednu podstatnú vec. Aj napriek tomu, že Galaxy S7 edge vyšiel z tohto testu ako víťaz, zaznamenali viacero problémov pri jeho testovaní. Softvér miestami sekal a trpel oneskorením či poklesmi snímok za sekundu.


Zdroj titulnej foto: androidauthority.net
Zdroj: phonearena.com