Vedci vyvinuli samoliečiaci displej

· 1 min read
Vedci vyvinuli samoliečiaci displej

Nový materiál ktorý nás vedie o krok bližšie k samoliečiacim telefónom ktoré sa sami, či už pri malom škrabanci alebo väčšom prasknutí "vyliečia".

Tím výskumníkov, z Univerzity Riverside v Kalifornií, viedol sériu testov s týmto materiálom, ktorý je z pružného polyméru a iónovej soli. Môže byť roztiahnutý až na 50 násobok svojej pôvodnej veľkosti. Takže ak by sa hmota roztrhla na polovicu, automaticky by sa behom jedného dňa spojila. To tvrdí hlavný výskumník Chao Wang.


Zdroj: yomiprof.com

"Materiály so samoliečiacou schopnosťou možno vyzerajú že sú ďaleko od bežného používania, ale verím že ich v telefónoch uvidíme čoskoro. Behom troch rokov uvidíme viac a viac samoliečiacich produktov a zmenia náš každodenný život. Naše telefóny budú môcť dosiahnuť omnoho väčšiu výkonnosť ako môžu teraz." Povedal Wang pre Bussiness Insider.


Zdroj: idropnews.com
Wang tak isto povedal že materiál by sa mohol objaviť na trhu v podobe displejov a batérií v telefónoch už v roku 2020. Výskumníci predstavili tento materiál a ich výskum na 253. celosvetovom meetingu a výstave americkej chemickej spoločnosti


Zdroj titulnej foto: picjumbo.com
Zdroj: idropnews.com