Veci, ktoré môžete, ale nerobíte so svojim iPhonom (iPodom, iPadom)

Veci, ktoré môžete, ale nerobíte so svojim iPhonom (iPodom, iPadom)

Smartfóny nám v dnešnej dobe uľahčujú životy naozaj výrazne. Predtým by sme na veci, na ktoré nám dnes stačí iPhone potrebovali oveľa viac predmetov. Vedeli ste ale o týchto pomôckach a doplnkoch ktoré môžete vykonávať na svojom telefóne?

Počas nabíjania zapnite "Režim Lietadlo"
alt
Po zapnutí tohto režimu sa vypnú všetky pripojenia, vrátane mobilnej siete, Wi-Fi, Bluetooth a GPS. To môže zrýchliť nabíjanie až o polovicu.

Nastavte časovač, po ktorom sa vypne hudba

Ak patríte medzi ľudí, ktorí radi zaspávajú počas Mandolíny, Neľutujem alebo čohokoľvek iného, tento tip je pre Vás. Otvorte aplikáciu Hodiny, kliknite na Časovač a dole pod časovačom máte na výber, akú akciu chcete, aby zariadenie vykonalo po uplynutí času. Úplne dole nájdete možnosť Zastaviť prehrávanie.

Siri Vám vie prečítať e-maily

Stačí, aby ste povedali Hey Siri, read my e-mails a Siri sa dá do práce. Ukáže Vám maily, ktoré ste dostali a začne ich čítať. Bohužiaľ, prečíta Vám iba od koho e-mail máte a predmet správy. Priznávame, funkcia je trošku užitočnejšia ak dostávate anglické maily, ale aj tak je zábavné ju počúvať, ako sa snaží spíkovať po slovensky.

Foťte s tlačidlom hlasitosti

Sú chvíle, kedy chceme odfotiť napríklad seba, ale chceme to urobiť zadnou kamerou. Vtedy nevieme presne, kde máme ťuknúť. Na to môžete použiť tlačidlo, ktorým normálne ovládate hlasitosť. Tento tip môžete aplikovať aj ak máte rukavice.

iPhone ako vodováha

Potrebujete zistiť, akú rovnú máte podlahu? Otvorte aplikáciu kompasu a posuňte prstom doľava. Objaví sa Vám funkčná vodováha.

Píšte rýchlejšie na klávesnici

Tu spomenieme až dve vychytávky. Prvou je funkcia pre iPad. Ak sa Vám klávesnica zdá veľká aj na výšku, palcami stiahnite klávesnicu od seba doprava a doľava. Klávesnica bude menšia a Vám sa tak bude písať ľahšie.
Druhá rada slúži pre všetky veľkosti iOS zariadení. Ak Vás stále nebaví preklikávať sa do ďalšej ponuky klávesnice, aby ste mohli napísať bodku, jednoducho stlačte dvakrát za sebou medzerník. Automaticky vytvoríte bodku a veľké písmeno pre ďalšiu vetu.

iOS má čo ponúknuť. Je trošku divné, že všetky tieto funkcie nie sú prezentované ráznejšie. My sme sa preto rozhodli ukázať Vám niektoré z nich. Vedeli ste o všetkých alebo sme Vám trošku pomohli s objavením nových.


Zdroj: thinkapple.sk
Zdroj foto: engadget.com