Vďaka týmto trikom môžeš nabiť iPhone až 2x rýchlejšie

· 1 min read
Vďaka týmto trikom môžeš nabiť iPhone až 2x rýchlejšie

Určite si už niekedy zažil situáciu, keď si potreboval čo najrýchlejšie nabiť batériu na svojom iPhone. Či už to bolo pri odchode do práce, na nočnú párty, či dovolenku, občas sa nájde situácia, keď si ceníš každé percento naviac. Vtedy ti môžu pomôcť tieto jednoduché triky.

V prvom rade by si mal dať zo svojho telefónu dole obal. Ten môže spôsobovať prehrievanie, čím sa spomalí nabíjanie, alebo môže zabraňovať príjmu kvalitného signálu. Vtedy musí iPhone vynaložiť viac energie na to, aby bol signál dostatočný.

Ďalšia rada je jednoduchá: zapni na svojom iPhone letový režim. Vďaka tomu sa zníži spotreba batérie na minimum a percentá budú stúpať rýchlejšie.

Ak máš doma iPad, skús použiť jeho nabíjačku namiesto tej od iPhonu. Táto nabíjačka je silnejšia a rýchlejšie "dodá šťavu". Konkrétne ide o takmer dvojnásobok výkonu. Nemusíš sa ničoho báť, telefón si sám reguluje, koľko prúdu prijme, nehrozí preto žiadne nebezpečenstvo.

Posledná rada je, aby si svoj iPhone nechal ležať na mieste a nehral sa s ním. To je celkom logické, pretože pri používaní sa energia čerpá rýchlejšie a napokon je nabíjanie oveľa pomalšie.

Ak použiješ všetky tieto triky, môžeš získať za 5 minút celých 6 percent batérie. Pre porovnanie, ak by si žiadny z týchto trikov nevyužil, tak by sa tvoja batéria nabila iba o 3 %. Nabíjanie je teda takmer 2x rýchlejšie.