Vďaka tejto technológii už nikdy nebudete potrebovať obal na iPhone

· 2 min read
Vďaka tejto technológii už nikdy nebudete potrebovať obal na iPhone

Aj napriek tomu, že je iPhone naozaj krásny telefón, je veľmi náchylný na poškodenie, rovnako ako aj väčšina telefónov v dnešnej dobe.

Firma Apple sa snažila už dávnejšie riešiť problém aspoň v patentovom úrade. Mohli sme vidieť "airbagy" či rôzne vychytávky. Tentokrát sa však Apple držala viac pri zemi a nechala si patentovať bezpečnostné tlmiče, ktoré by sa pri páde vysunuli, a tak tlmili dopad.

Tlmiče, ktoré by sa mali ukrývať v ďalších generáciách iPhonov, fungujú na báze mechanického vystrelenia tlmičov na rohoch zariadenia pomocou pružinky. Na konci by mali mať materiál, ktorý by rozptýlil energiu pri dopade, a sklo či iná časť vášho "jablčného" telefónu by ostali nepoškodené. A ak by sa občas stalo, že by to tlmiče neprežili, tak by ste jednoducho za pár drobných kúpili nové, namiesto toho, aby ste si museli kúpiť polovicu iPhonu.

Tento mechanizmus by tiež mal byť schopný plávať na hladine, čo sa bude hodiť v prípade, že vám iPhone spadne napríklad do mora, kde je hlboká voda, pretože oprava utopeného iPhonu stojí menej ako nový telefón.

Napokon treba povedať, že ide o zaujímavý patent, ale aj napriek tomu je možné, že sa ho možno nikdy nedočkáme. Apple si patentuje množstvo vecí a drvivá väčšina z nich nikdy neuzrie svetlo sveta. Bolo by však fajn, keby firma Apple prerobila konštrukciu iPhonu a my by sme sa niečoho takého dočkali, najlepšie už v najbližšej generácii.

zdroj:http://appleinsider.com