Vďaka novému softvéru budeme môcť mať 3D Touch v každom smartfóne

Inžinierom z Michiganskej univerzity sa podaril zaujímavý kúsok. Vďaka softvéru dokážu priniesť 3D Touch technológiu na akýkoľvek smartfón, a to bez toho, aby telefón obsahoval displej citlivý na tlak alebo podobné senzory.

Zdroj: cultofmac.com

Spoločnosť Apple sa už skôr vyjadrila, že vyvinúť perfektný 3D Touch displej trvalo roky. Práve toto je dôvod, prečo sa podobná technológia u konkurencie takmer nevyskytuje. Nebude to však pravdepodobne trvať dlho a niečoho podobného sa dočkáme aj od Samsungu.

Dopomôcť k tomu môže aj spomínaný softvér, ktorý dokáže detegovať tlak pôsobiaci nielen na displej, ale aj na strany telefónu. Všetko je to možné len vďaka mikrofónom a reproduktorom. Pri "stlačení" telefónu totiž vznikajú jemné zvuky, ktoré človek nedokáže zachytiť. Tieto zvuky sú následne pomocou mikrofónu transformované na rôzne príkazy a gestá.

Zdroj: wired.com

Podľa inžinierov bude možné "ForcePhone" nainštalovať do všetkých typov smartfónov a demo verzia bude dostupná už v júni. Či to bude fungovať rovnako kvalitne ako na telefóne iPhone, zostáva zatiaľ otázne.

Video pre anglicky zdatnejších


Zdroj: cultofmac.com

Zdroj titulnej fotografie: youtube.com

Erich Veselényi

Erich Veselényi

24 ročný študent Priemyselnej Logistiky, v súčasnosti študujúci Industrial Management v chladnom fínskom meste Vaasa. Apple, beh, cyklistika, cestovanie, Bukowski, fotografovanie a video.
Vaasa, Finland