Vďaka tejto aplikácii získaš na iPhone vychytávky zo Cydie bez Jailbreaku

Napadlo ti niekedy, aké by to bolo, ak by si mohol na svoj iPhone nainštalovať rôzne vychytávky podobné tým z Cydie bez toho, aby si musel čokoľvek zložito nastavovať alebo dokonca inštalovať Cydiu? Že to nejde? Tak to si na veľkom omyle. Riešenie sa volá Extensify a umožňuje ti nainštalovať napríklad Phantom na ukladanie fotiek, ktoré ti tvoji priatelia poslali na Snapchat.

Funguje to na základe profilov, ktoré sa nainštalujú v nastaveniach zariadenia. Už v minulosti sme mohli vidieť podobné vychytávky, nikdy však nie taký kompletný systém.

Po tom, čo si používateľ zvolí niektorý z dodatkov, sa mu na ploche objaví nová aplikácia, ktorá sa na pohľad líši od tej starej len tým, že má za názvom znak plus. Používateľovi tak ostane aj stará aplikácia a on si sám môže vybrať, či chce používať práve ju, alebo jej vylepšenú verziu stiahnutú z Extensify. Samozrejme, starú aplikáciu je možné odinštalovať.

Celé to síce vyzerá úžasne, no je tu hneď niekoľko nevýhod, o ktorých by sme ťa radi informovali. V prvom rade je to fakt, že ide o úplne novú aplikáciu, a tak je zatiaľ výber zúžený. Zatiaľ čo tento nedostatok sa pravdepodobne čoskoro odstráni, fakt, že je možné upravovať iba jednotlivé aplikácie a nie samotné prostredie systému, zamrzí o trocha viac. Nikdy si tak nestiahnete inak vyzerajúce ikonky na plochu a ani iné možnosti rýchlych skratiek do Control Centra.

Tou najväčšou nevýhodou je, že táto služba je spoplatnená sumou 8,99 dolárov na dobu 3 mesiace. Neskôr by sme sa mali dočkať tiež vyššieho balíčka na 6 a 12 mesiacov, ktorých ceny by mali byť výhodnejšie.

Zatiaľ sa Extensify nachádza iba v štádiu skorej bety a nie je možné oficiálne si ho zakúpiť. Už čoskoro by sa to malo zmeniť. Ak však máte záujem nainštalovať si Extensify medzi prvými, tak odporúčame registrovať sa na stránke https://extensify.io/softlaunch/, kde každú chvíľu náhodne vyberajú ľudí, ktorí následne podstúpia platbu a registráciu. Po nej si budú môcť stiahnuť do iPhonu tento obchod s aplikáciami.

Je otázne, koľko používateľov sa rozhodne platiť paušálne za niečo, pričom nemajú istotu, že to bude fungovať aj po update na nový iOS. Navyše, stále ide o neoriginálnu cestu, a aj keď sú riziká kradnutia osobných údajov či zhodenia celého systému a nutnosti restore celého systému oproti Jailbreaku úplne minimálne, tak predsa len nejaké existujú. Jailbreak je zdarma a umožňuje si skutočne prispôsobiť systém podľa predstáv. Extensify je však iba chudobnejšia, hoci bezpečnejšia a rýchlejšia alternatíva, ktorá je navyše spoplatnená.


Zdroj titulnej foto: youtube.com
Zdroj: 9to5mac.com

Marián Novikmec

Marián Novikmec

Mám rád technológie, autá, cestovanie a všetky také tie basic neresti života ktoré každý rádoby-influencer majúci viac ako 500 followerov na Instagrame. Stovky storíčiek ale nepridávam, zatiaľ.
Vranov nad Topľou