Vážna chyba v iOS: Naše heslá nie sú v bezpečí!

· 1 min read
Vážna chyba v iOS: Naše heslá nie sú v bezpečí!

Len nedávno sme vás informovali o chybe, ktorá sa dostala do zdrojového kódu iMessage a dokázala jednoduchou SMS správou reštartovať celý telefón. Najnovšie sa ukázalo, že iOS obsahuje ďalšiu závažnú chybu, kvôli ktorej môže prísť milión používateľov o svoje heslá. Na tento problém nedávno upozornil tím odborníkov. Apple o chybe aktuálne mlčí.

Je to už šesť mesiacov, čo univerzitný tím v Indiane, Pekingu a Georgii objavil vážnu chybu v systéme iOS. Na App Store zverejnili nenápadne vyzerajúcu aplikáciu, ktorá ale obsahovala šikovne skrytý malware kód. Vďaka nemu dokázali vystopovať takmer všetky heslá užívateľov. Výskumný tím zistil, že cez túto chybu je možné získať heslá z vyše 88% všetkých aplikácií. Okrem hesiel k iCloud a Google Chrome tak teoreticky dokážu zistiť aj údaje k bankovým účtom.

Vedci, ktorí na chybu prišli ju ale nezneužili. Poslali spoločnosti správu, v ktorej detailne popisujú problém, ktorý iOS obsahuje. Podľa vedúceho tímu Luyi Xing však Apple ani po pol roku neprikladá chybe dostatočne veľký význam a v operačnom systéme sa tento problém stále nachádza. Nálezcovia chyby sa preto rozhodli ukázať prácu médiám a na servery Intego o nej zverejnili detailnú správu. Apple sa k situácií stále nevyjadril.

Aktuálne Apple potrebuje odstrániť túto chybu čo najrýchlejšie, kým sa toho nechytí niekto, kto by chcel používateľom iOS reálne uškodiť. Spoločnosť momentálne vyvíja iOS 9, v ktorej, dúfame, už podobný problém nebude.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read