Vážna chyba v iOS: Ktokoľvek sa môže dostať k fotkám zaheslovaného iPhonu

· 2 min read
Vážna chyba v iOS: Ktokoľvek sa môže dostať k fotkám zaheslovaného iPhonu

Najnovší iOS 9.3.1 obsahuje vážnu bezpečnostnú chybu. Upozornil na to portál 9to5Mac. Ktokoľvek sa môže vďaka hlasovej asistentke Siri dostať k osobným kontaktom a fotografiám v zariadení.

Tento bezpečnostný problém sa týka iPhonov 6S a 6S Plus s podporou 3D Touch. Prinášame ti krátky návod, ako môžeš túto bezpečnostnú chybu vyskúšať aj v svojom mobile.

  1. Povedz Siri "Search Twitter".

  2. Hlasová asistentka sa ťa spýta, čo chceš na Twitteri hľadať. V tom momente musíš zadať niektorú z populárnych emailových domén ako napríklad "at-sign google dot com" (@google.com). Tvojim cieľom je nájsť tweet obsahujúci platnú emailovú adresu.

  3. Akonáhle sa ti podarí nájsť príspevok s e-mailom, podrž nad ním prst, čím vyvoláš kontextové menu.

  4. Teraz stačí kliknúť na možnosť "Vytvoriť nový kontakt". Vďaka tomu sa jednoducho dostaneš ku kontaktom zaheslovaného iPhonu. Pre prezeranie fotografií v zariadení klikni na "Pridať Fotografiu".

Ako sa proti tomu brániť?

Vďaka týmto štyrom jednoduchým krokom sa môže ktokoľvek dostať k tvojim osobným dátam aj bez toho, aby poznal heslo na odomknutie. Existujú však spôsoby, ako sa tomu vyhnúť.

Jednou z metód je zakázanie prístupu Siri k fotografiám. Stačí zvoliť Nastavenia > Súkromie > Fotky a tu odškrtnúť Siri. Bohužiaľ, toto nastavenie nezabráni pred prezeraním kontaktov.

zdroj: 9to5mac.com

Druhá možnosť je zakázať prístup k Siri zo zamknutej obrazovky. Tento spôsob je o niečo radikálnejší, avšak zrejme jediný stopercentne úspešný. Choď do Nastavení > Touch ID a Heslo a tu zakáž k Siri prístup

zdroj: 9to5mac.com

Veríme, že Apple túto vážnu bezpečnostnú chybu čoskoro opraví. Snáď sa v najbližších dňoch dočkáme opravnej aktualizácie 9.3.2.


Zdroj titulnej foto: imore.com
Zdroj: 9to5Mac.com