Váš iPhone (možno) vie o miestach, kde ste boli + riešenie

· 2 min read
Váš iPhone (možno) vie o miestach, kde ste boli + riešenie

Áno, nadpis trochu ako z katastrofického filmu. Do Vášho telefónu sa hekne vláda Ameriky a sám Obama Vás bude sledovať, ako vyrábate napríklad bombu. Samozrejme sa tento članok netýka každého. Ak máte vypnuté lokalizačné služby, môžete ho rovno zatvoriť. Predtým ale kliknite na reklamu. ;) A teraz k veci.

Nedávne video, ktoré bolo zverejnené pred troma týždňami a dnes je už virálne odhaľuje, ako ľahko sa dá dostať ku zoznamu miest, ktoré navštevujete. Po kliknutí na miesto sa Vám dokonca ukáže aj čas, kedy sa tak stalo. Vo videu sa dozviete aj to, ako tento problém odstrániť. Znova ale opakujeme, ak nemáte aktivované lokalizačné služby, žiadna éra Terminátorov sa nekoná.

Ak sa teda chcete uistiť, že ste v bezpečí, urobte nasledovné. Choďte do Nastavenia, Súkromie, Systémové služby a Často navštevované miesta. Ak máte túto službu zapnutú a neprajete si, aby boli informácie o miestach, na ktoré chodíte takýmto spôsobom uverejnené, vypnite ich. Predtým ale nezabudnite vymazať už zaznamenanú históriu.
alt
alt
alt
alt

Celkovo sú lokalizačné služby užitočne iba v niekolkých prípadoch. Napríklad pri strate Vášho zariadenia a opätovnej snahe nájsť ho vďaka aplikácií "Nájsť môj iPhone (iPad, iPod, kľúče). Ďalej nájde využitie pri navigovaní, možno počasí a to je asi tak všetko. Inak iba papká baterku.

Táto problematika sa týka hlavne používateľov iPhonov. Dúfam, že sme Vám pomohli a vy sa cítite trochu bezpečnejšie. A keď sa najbližšie nájdete v obchode so sladkosťami, napriek tomu, že ste si povedali, že ste už dosť pri sebe, myslite na to, že o tom viete iba vy.

Samozrejme si pozrite už toľkokrát spomínané video.