V USA študenti nemôžu pri skúškach použiť MacBook s Touch Barom. Radí odpovede.

· 1 min read
V USA študenti nemôžu pri skúškach použiť MacBook s Touch Barom. Radí odpovede.

Keď Apple predstavil na jeseň nový MacBook Pro s Touch Barom tak reakcie boli rôzne. Nikomu by však vtedy asi nenapadlo, že by mohla taká nenápadná vec ako je Touch Bar vadiť pri skúškach. Je to ale tak a študenti na niektorých školách v Spojených Štátoch budu musieť vypnúť jeho funkcie alebo si dokonca zaobstarať na skúšku iný počítač.

Jedným z dôvodov je, že si tvorcovia softvéru, ktorí zakazujú počas testovania prístup k iným aplikáciam a internetu všimli možnosť využiť predikciu textu. Tá je na tak inteligentnej úrovni, že dokáže predpovedať slová podľa predchádzajúcej analýzy textu a používateľovi stačí vytvoriť len jeho malú časť.

zdroj: apple.com

Bude tak nutné pristúpiť k prepnutiu Touch Baru do režimu v ktorom ponúka zobrazenie iba základných funkcií na ovládanie jasu, hlasitosti a tak podobne. O kontrolu sa dokonca postará technik pred skúškou a v prípade, že by študent práva v Severnej Karolíne nenastavil MacBook vyššie uvedeným spôsobom, tak jeho skúška bude ohodnotená počtom bodov rovným 0.

Ešte horšie to však je v Kalifornii, kde tento notebook na skúškach zakázali úplne, čím donútili študentov kúpiť si na skúšky osobitný počítač alebo opustiť školu. Touch Bar podľa tejto univerzity môže povoľovať prístup k iným aplikáciam alebo internetu. Nie je nám úplne jasné do akej miery by vedel Touch Bar pomôcť, no zjavne dosť.


Zdroj titulnej foto: theverge.com
zdroj: support.examsoft.com