V USA sa používa vyše 100 miliónov iPhonov. Skoro dve tretiny tvoria iPhony 6 a novšie

· 2 min read
V USA sa používa vyše 100 miliónov iPhonov. Skoro dve tretiny tvoria iPhony 6 a novšie

Americká analytická spoločnosť Consumer Intelligence Research Partnes (CIRP) vykonala koncom septembra spotrebiteľský prieskum zákazníkov spoločnosti Apple. Výsledky prieskumu uvádzajú, že v USA sa v súčasnosti používa viac ako 101 miliónov iPhonov a z toho viac ako dve tretiny tvoria modely, ktoré boli predstavené v roku 2014 a 2015.

Až 58 z odhadovaných 101 miliónov predaných kusov tvoria modely iPhone 6 alebo iPhone 6 Plus, zatiaľ čo 4 milióny kusov činia modely iPhone 6S a iPhone 6S Plus. Z tejto štvorice pôsobí ako najobľúbenejší iPhone 6, no treba brať do úvahy fakt, že výskum bol urobený krátko po spustení predaja tohtoročnej generácie, takže čísla týchto modelov môžu byť (a určite sú) oveľa vyššie.

alt

"Analýza ukazuje stále rastúcu silu iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus, čo sú ročné modely," hovorí Mike Levin, partner a spoluzakladateľ CIRP. "Odhadujeme, že v USA bolo predaných 60 miliónov týchto telefónov, v období od septembra 2014 do 30. septembra 2015. Pre porovnanie, modelu iPhone 5S sa v rovnakom časovom horizonte (2013-2014) predalo 28 miliónov. Len počas týždňového predaja iPhonu 6S a 6S Plus sme v USA namerali približne 4 milióny predaných kusov."

Keďže sa americký trh pomaličky preplňuje smartfónmi, Apple sa snaží prilákať stále viac a viac zákazníkov, a to aj od konkurenčných platforiem, ako je Android a pod. Dôkazom je aj aplikácia pre Android "Move to iOS", ktorá má užívateľom Androidu pomôcť s prechodom na iOS. Na rovnakom princípe funguje aj výmenný program v obchode Apple Store.

Úsilie o tento prechod je, zdá sa, úspešné. Potvrdzuje to aj sám Tim Cook, ktorý v októbri oznámil, že počas štvrtého štvrťroka 2015 Apple zaznamenal vôbec najväčší prechod z platformy Android na platformu iOS. Až 30 % všetkých zákazníkov, ktorí sa rozhodli prejsť na operačný systém iOS, sú práve bývalí používatelia Androidu.

Čísla, ktoré CIRP zozbieral, pochádzajú zo septembrového prieskumu 500 zákazníkov z USA, ktorí si zakúpili produkt spoločnosti Apple v predchádzajúcom štvrťroku. CIRP analyzoval údaje o kupujúcich, ako sú ich napr. voľba modelu, predchádzajúci model, a porovnával ich s údajmi nastavených pre predaj na americkom trhu.

zdroj: macrumors.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read