V Singapure bude stáť Apple Store, ktorý bude využívať 100 % obnoviteľnú energiu

· 1 min read
V Singapure bude stáť Apple Store, ktorý bude využívať 100 % obnoviteľnú energiu

Ekologický, obnoviteľný a čistý. Aj takýto bude nový Apple Store v modernom mestskom štáte Singapur.

Spoločnosť Apple včera avizovala dohodu s partnerom Sunseap Group. Portfólio jeho výrobkov tvoria najmä solárne energetické systémy. Sunseap Group poskytne firme Apple svoje solárne panely, umiestnené na strechách budov v husto zaľudnených častiach Singapuru.

alt

Solárne panely budú produkovať 100 % obnoviteľnú energiu, ktorá bude použitá pri výstavbe a prevádzkovaní predajne Apple Store. Apple sa tak stane vôbec prvou spoločnosťou v Singapure, ktorá bude fungovať na čistej energii, a potvrdzuje tak fakt, že do budúcna plánuje zaviesť tento "eco trend" do všetkých svojich zariadení a činností.

Celý projekt The Sunseap je financovaný práve spoločnosťou Apple a vďaka solárnym panelom dokáže vygenerovať až 50 megawattov energie*. Z tejto hodnoty pôjde 33 megawattov do predajne Apple Store a zvyšok využijú okrem ostatných zákazníkov aj obytné objekty.

Týmto vyhlásením Apple potvrdil, že pracuje na otvorení Apple Store v Singapure, no nedozvedeli sme sa nič o časovom harmonograme, resp. dátume otvorenia obchodu.

*(pozn. redaktora: Kedže sa zo mňa za poslednú hodinu stal uznávaný odborník na fotovoltaiku, tak len doplňujem informáciu, že 1 megawatt energie stačí na chod 164 domácností.)

zdroj: macrumors.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read