V sídle Apple sa našlo mŕtve telo!

V sídle Apple sa našlo mŕtve telo!

V ústredí spoločnosti Apple Infinite Loop v meste Cupertino sa údajne našlo telo.

Celú udalosť prvýkrát zaznamenala NBC Bay Area. Vyšetrovanie má na svedomí Santa Clara County Sheriff’s Office. Záznam z pôvodného expedičného hovoru poukazuje na možnú samovraždu v konferenčnej miestnosti.

Podľa šerifa sa jedna zo zamestnankýň dostala do sporu ohľadom areálu, pričom bola vyvedená ochrankou po tom, ako utrpela zranenia hlavy – pravdepodobne od výstrelu. Zatiaľ je nejasné, či bolo v incidente zapojených viac ľudí. Vraví sa však, že v konferenčnej miestnosti bolo nájdené telo osoby, ktorá mala zbraň.

Zdroj: dailywiki.net

Po ďalšom vyšetrovaní šerif uviedol, že nájdené telo patrilo mužovi, ktorý pracoval pre Apple. Ďalšie obete neboli nájdené. Do areálu bola odoslaná aj posádka z Santa Clara Country Hasičského záchranného zboru, ktorý zahŕňa zdravotnícke služby, avšak následne bola z nejasných príčin poslaná naspäť.

Apple má viac ako 10 000 zamestnancov pracujúcich v Cupertine, aj keď väčšina pracuje v satelitných kanceláriách mimo Infinite Loop.

Aktualizácia:
Firma Apple nakoniec prostredníctvom BuzzFeed News vydala oficiálne vyhlásenie k udalosti.

Prostredníctvom hovorcu Kristin Hugue tvrdí, že ich strata mladého a nadaného spolupracovníka mrzí. Ďalej uvádza: „Naše myšlienky a najhlbšia sústrasť smeruje k rodine a priateľom, vrátane ľudí, s ktorými tu v Apple pracoval. Samozrejme, budeme sa snažiť rodine pozostalého pomôcť, ako najviac môžeme v tejto ťažkej situácii.“


Zdroj titulnej fotografie: 9to5mac.com

Zdroj: appleinsider.com