V roku 2017 sa dočkáme 5,8-palcového iPhonu s AMOLED displejom so zahnutými hranami

· 3 min read
V roku 2017 sa dočkáme 5,8-palcového iPhonu s AMOLED displejom so zahnutými hranami

Podľa zdrojov zahraničného portálu AppleInsider sa v roku 2017 dočkáme iPhonu, ktorý sa bude značne odlišovať od hliníkových modelov súčasnej generácie. iPhone bude disponovať AMOLED displejom so zahnutými okrajmi s veľkosťou až 5,8 palcov.

Zdroj: appstudioz.com

Analytik spoločnosti KGI, Ming-Chi Kuo tvrdí, že dizajn tohto iPhonu bude podobný dizajnu generácie 4, resp. 4S, no namiesto plochých okrajov sa objavia okraje zahnuté, a to aj na prednej, aj na zadnej strane telefónu.

Zdroj: idownloadblog.com

Analytik sa ďalej domnieva, že spoločnosť Apple využije pri tvorbe tohto iPhonu “exotickejšie” materiály v snahe odlíšiť sa od konkurencie. Pán Kuo očakáva, že za hlavný materiál telefónu bude zvolené sklo, ktoré je veľmi ľahko tvarovateľné a zároveň ponúka požadované vlastnosti. Medzi ďalšie materiálové možnosti patrí plast alebo keramika.

Zdroj: appadvice.com

Poďme do útrob tohto telefónu. Od generácie roku 2017 sa okrem iného očakáva bezdrôtové nabíjanie a nová technológia biometrického rozpoznávania tváre a dúhovky, ktorá bude pravdepodobne vykonávaná prostredníctvom prednej kamery. Túto novinku potvrdzuje fakt, že Apple vlastní množstvo patentov, ktoré sa starajú o bezpečnosť rozpoznávania tváre. Vďaka technológii IP, ktorá pracuje na princípe 3D renderovania, sa výrazne zvyšuje hladina presnosti skenovania. Náhodou nebude ani to, že spoločnosť Apple nedávno odkúpila firmu Emotient špecializujúcu sa na rozpoznávanie tváre a taktiež firmu Faceshift, ktorá je zameraná na real-time 3D rendering.

Zdroj: developer.apple.com

Aj keď nie je zatiaľ úplne isté, kedy sa iPhonu s týmito technológiami dočkáme, Ming-Chi Kuo predpovedá 2 možné scenáre. Prvý scenár hovorí o tom, že spoločnosť Apple plánuje vytvoriť 5,8-palcový AMOLED iPhone ako náhradu za súčasný 5,5-palcový TFT-LDD model. Druhý scenár sa udeje vtedy, pokiaľ spoločnosť nebude schopná zaobstarať potrebné množstvo AMOLED displejov. Vtedy sa z tohto modelu stane len akýsi doplnok k línii, ktorá bude predstavená v roku 2017.

Zdroj: appleinsider.com

V súvislosti so spoločnosťou Apple sa už dlhé roky hovorí o jej prechode na AMOLED displeje. Problémom však je, že výrobcovia nie sú schopní zabezpečiť požadované množstvo kusov toho produktu. Sám Kuo dávnejšie povedal, že AMOLED iPhonu sa nedočkáme skôr ako v roku 2019.

Nakoniec však Kuo dodáva, že snaha dodávateľov budovať produkčné linky na výrobu AMOLED displejov je skutočne vysoká, a preto je možné, že sa displeja dočkáme skôr. Nuž, uvidíme…


**Zdroj:** [**appleinsider.com**](http://appleinsider.com/articles/16/03/26/new-iphone-model-with-curved-glass-case-58-amoled-display-due-in-2017-insider-says)

Zdroj titulnej fotografie: techradar.com