V nemeckých kostoloch čoskoro nájdeme free Wi-Fi

V nemeckých kostoloch čoskoro nájdeme free Wi-Fi

Áno, čítaš dobre. V Nemecku proste ani cirkev nesmie byť pozadu. A preto bude do kostolov zavedená bezplatná Wi-Fi!

Bývalé východné Nemecko je známe tým, že sa tu nachádza najväčšie množstvo ateistov na svete. A keďže cirkev chce do kostolov prilákať viac ľudí, najmä mladých, vymysleli toto. Pre svoje hotspoty má cirkev už aj názov, a to je Godspot.

Zdroj: dailymail.co.uk

Do dnešného dňa sa do projektu zapojilo asi 200 kostolov v Berlíne a jeho okolí. Počas roku 2017 by sa malo pridať aj ďalších 3 000 kostolov v Nemecku a tiež aj inštitúcie spojené s náboženstvom.

"Ľudia sú čoraz menej duchovne založení, no technika sa stále posúva vpred, a preto sme sa rozhodli skúsiť to týmto spôsobom," povedal Fabian Kraetschmer, manažér IT v kostole.

Zdroj: dailymail.co.uk

Áno, Wi-Fi pripojenie v kostole je možno zvláštne, ale napríklad v Moskve majú podobný výmysel. Tam je možné pripojiť sa k Wi-Fi na najnavštevovanejších cintorínoch. Prijal by si niečo také? Veď na cintorín predsa chodia ľudia zapáliť sviečku svojim blízkym a tiež si na nich zaspomínať. Nie kvôli pripojeniu na internet. A Wi-Fi v kostole? Myslím, že stačí, keď ľudia na ulici nevnímajú okolitý svet kvôli smartfónu...


Zdroj titulnej foto: dacast.com
Zdroj: bbc.com