V iOS 10 zapneš a vypneš mobilné dáta cez Ovládacie centrum

· 1 min read
V iOS 10 zapneš a vypneš mobilné dáta cez Ovládacie centrum

Ešte stále sa všade hovorí o novinkách z konferencie WWDC. Evidentne však nevieme všetko. Ďalšou novinkou, po ktorej už dlho "jabĺčkari" túžia, je zapnutie/vypnutie mobilných dát v Ovládacom centre! Túto novinku naznačujú aj zdrojové kódy nového operačného systému.
Zdroj: idownloadblog.com

Vývojár Andrew Wiik, ktorého sme nedávno spomínali v článku o Dark Mode v iOS 10, priniesol aj túto správu. V zdrojových kódoch našiel názov "ControlCenterUI" a v ňom "CCUICellularDataSetting". Zatiaľ je táto funkcia deaktivovaná, no vývojárom sa ju podarilo sfunkčniť a práve preto zistili, že v Ovládacom centre pribudla ikona mobilných dát.

Zaujímavé je, že farba ikonky je zelená, rovnako ako farba mobilných dát v Nastaveniach. Ikonka pribudla na lištu, kde môžeš nájsť staré známe ikony Letového režimu, Wi-Fi, Bluetooth, Nerušiť a Zámok pretočenia displeja.

Zdroj: idownloadblog.com

Okrem toho spoločnosť Apple pridala k 3D Touch aj novú skratku Nastavení, a to zapnutie a vypnutie mobilných dát. To tiež potvrdzuje, že na 99 % sa novej ikony na lište Ovládacieho centra naozaj dočkáme. Skvelé!


Zdroj titulnej foto: pcworld.com
Zdroj: idownloadblog.com