V Campuse 2 budú použité najnovšie palivové články od Bloom Energy

· 1 min read
V Campuse 2 budú použité najnovšie palivové články od Bloom Energy

Medzi úsilia spoločnosti Apple patrí taktiež aj snaha vyrábať a využívať zelenú energiu. Spoločnosť Apple plánuje využiť v *Campuse 2* palivové články šetrné k životnému prostrediu od výrobcu **Bloom Energy**, ktorý napríklad dodával zariadenia do datacentra spoločnosti Maiden v New Yorku. ![Zdroj: dailytech.com](/content/images/2016/08/Bloom_Energy_Boxes_Wide-1.jpg) *Campus 2* bude zásobovaný **štyrmi megawattmi** elektrickej energie z palivových článkov a taktiež aj sústavou solárnych panelov a akumulátorových batérií.
V predchádzajúcich správach sa uvádzalo, že sústava akumulátorov a solárnych článkov dokáže pokryť až **75 percent** energetických požiadaviek *Campusu 2* počas pracovnej doby.
Spoločnosť Apple si vybrala články Bloom Energy za základe ich predošlej spolupráce. V Severnej Karolíne si zaobstarala 24 prístrojov od firmy Bloom Energy, ktoré premieňala bioplyn z miestnej skládky na **4.8 megawattov** elektrickej energie. Neskôr pridala ďalších 25 zariadení a celkový výkon tvoril **10 megawattov**.
*Pre informáciu: **2 megawatty** vystačia na fungovanie **400** domov.*
Najnovší model palivového článku, ktorý plánuje Apple použiť, je od spoločnosti *Bloom Energy*. Je najnovší, ale aj najefektívnejší spomedzi predchádzajúcich modelov.
Dokáže premieňať na elektrickú energiu nielen bioplyn, ale dokonca aj metán, a to s účinnosťou až **65 percent**.
Jeho meno je "**Energy Server 5**".
Na Campuse 2 je zatiaľ vidieť zreteľný priebeh stavby a otvorenie je plánované na budúci rok. ![Zdroj: iculture.nl](/content/images/2016/08/apple-campus-2-cupertino.jpg)
Zdroj titulnej foto: [theverge.com](http://www.theverge.com/2013/4/4/4182174/apple-campus-2-spaceship-overbudget-rumor) **Zdroj: [appleinsider.com](http://appleinsider.com/articles/16/06/24/apples-campus-2-to-use-updated-bloom-energy-fuel-cells-first-deployed-at-nc-data-center)**

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read