V budúcnosti nás iPhone upozorní na drobné prasklinky na displeji

· 1 min read
V budúcnosti nás iPhone upozorní na drobné prasklinky na displeji

Spoločnosť Apple podala žiadosť o ďalší nový patent, tento raz s názvom “Coverglass fracture detection”. V preklade ide o upozornenie poškodeného skla, čiže iPhone oznámi, že na prednom skle začínajú vznikať škrabance, či drobné praskliny. Wow!

Zdroj: iphonehacks.com

Ide o pomerne jednoduchú technológiu. Okolo displeja budú umiestnené senzory, ktoré budú zisťovať a upozorňovať na poškodené sklo. Snímače pohybov a približovania dokonca budú môcť detekovať pády, hlavne keď bude iPhone rýchlo klesať na zem. Táto skvelá technológia môže byť následkom piezoelektrických ovládačov, umiestnených pod displejom, ktoré vytvoria vibráciu, ak vznikne prasklina.

Zdroj: iphonehacks.com

Patent hovorí aj o tom, že displej dokáže prepustiť svetlo, ktoré bude užívateľovi značiť to, čo sa s displejom deje. Tiež bude vedieť "povedať" kde presne prasklina vznikla, čo sa zíde najmä pri drobných škrabancoch, ktoré sú ľudským okom takmer neviditeľné.

Ako je o Apple známe, stále vymýšľa a skúša nové veci, preto nie je vylúčené, že sa raz v našich iPhonoch, vyskytne niečo podobné.


Zdroj titulnej foto: digitaltrends.com
zdroj: iphonehacks.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read