V budúcnosti možno budeme mať možnosť vymazať zabudované aplikácie v iPhone

· 1 min read
V budúcnosti možno budeme mať možnosť vymazať zabudované aplikácie v iPhone

Možno aj vám lezú na nervy zabudované aplikácie, ktoré nájdete v každom novom iPhone a nie je možné ich vymazať. Aplikácie ako Zdravie, Watch, Akcie či Podcasty sú síce užitočné, no nie každý ich potrebuje. Ja napríklad nevyužívam ani jednu z nich. Appky v mojom prípade potom končia v priečinku "Nepotrebné" a v telefóne sú úplne zbytočne.

Nepotrebné aplikácie

Apple si tento problém uvedomuje a snaží sa ho riešiť. Je teda možné, že čoskoro budeme mať možnosť tieto aplikácie odinštalovať a uvoľniť si tak miesto v pamäti. Problém so vstavanými aplikáciami však nie je tak jednoduchý, ako vyzerá. Vyjadril sa k nemu samotný riaditeľ Apple Tim Cook v interview pre BuzzFeed.

"Problém je o niečo komplexnejší, ako sa na prvý pohľad môže zdať," hovorí Tim Cook. "V telefóne sú zabudované niektoré aplikácie, ktoré sú viazané na iné funkcie iPhonu a ak by boli vymazané, je možné, že by to spôsobilo problém v iných častiach mobilu. Samozrejme, v systéme sú aj aplikácie, ktoré by nemuseli spôsobiť žiadne problémy. S odstupom času by sme mohli sprístupniť možnosť odstrániť ich."

Tim Cook ešte dodal, že cieľom Apple nie je obmedzovať užívateľov a preto sa budú snažiť robiť maximum pre to, aby boli ich zákazníci spokojní. Čo si o tom myslíte vy? Boli by ste radi, ak by ste mali možnosť vymazať niektoré vstavané aplikácie z iPhonu alebo vám na tom nezáleží?

zdroj: http://appadvice.com/

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read