V blízkej budúcnosti bude možné posielať peniaze cez iMessage

V blízkej budúcnosti bude možné posielať peniaze cez iMessage

Nedávno sa objavila informácia, že Apple Pay umožní užívateľom si medzi sebou posielať peniaze. Doteraz však nebolo jasné, akým spôsobom to chce Apple dosiahnuť. Predpokladá sa, že by to mohol urobiť pomocou služby iMessage, keďže je služba podporovaná všetkými zariadeniami vrátane iPhone, iPadu, iPod Touch, Apple Watch a Macu.

Podľa serveru The Wall Street Journal Apple už v dnešnej dobe rokuje s bankami, je teda jasné, že ak by službu predstavil, bola by závislá na zmluve s bankou. Podporované by potom pravdepodobne boli tie banky, ktoré už podporujú Apple Pay. Na Slovensku a v Česku by sme sa služby pravdepodobne (minimálne hneď po predstavení) nedočkali.

Apple by pritom nevyvolal žiadnu revolúciu, už teraz tu máme napríklad Facebook s Messengerom, cez ktorý sa dajú v USA posielať peniaze, a Snapchat. Služba by podľa všetkého mohla byť predstavená spolu s iOS 10 a novým OS X alebo na jeseň, pri predstavení iPhone 7. Všetko to však sú iba dohady, neexistujú nijaké dôkazy, a pri ich písaní sa obraciame na veľké zahraničné servery s domnienkou, že by nevypustili do sveta nepravdu.

Nakoniec spomeniem, že niektoré terminály na Slovensku Apple Pay podporujú a všetko visí už iba na dohode s bankami. Prednedávnom sa však na objavili v Apple Maps vedľa niektorých obchodov značky Apple Pay. Apple ich však po krátkej chvíli stiahol.

Zdroj