V Amerike sú prvé bankomaty s podporou Apple Pay!

· 1 min read
V Amerike sú prvé bankomaty s podporou Apple Pay!

Najväčšou novinkou v USA je rozširovanie bankomatov, v ktorých si peniaze nevyberieš pomocou kreditnej karty, ale vďaka NFC a Apple Pay.

V prevádzke je už 2 400 bankomatov Bank of America, z ktorých si svoje úspory vyberieš iba priložením iPhonu. Najviac ich je v San Franciscu a blízkom okolí, ale tiež ich môžeš nájsť mnoho v Kalifornii.

Zdroj: modmyi.com

Bankomaty, na ktorých je logo NFC, fungujú tak, že najskôr musíš zadať PIN svojej bankomatovej karty a následne pokračuješ rovnako, akoby bola tvoja karta v bankomate. Bohužiaľ, zatiaľ Apple Pay nefunguje pre vklad peňazí. K tomu je stále potrebná bankomatová karta, alebo iba zrealizovanie jednoduchého vkladu priamo na pobočke.

Zdroj: techcrunch.com

Bank of America tiež spustila internetovú stránku s podrobnosťami o výberoch hotovosti cez Apple Pay. Uvádza, že sú podporované: Consumer debetné karty, US Trust debetné karty a Small Business debetné karty.

Kedy sa tohto skvelého rýchleho výberu peňazí dočkáme aj u nás? Na to asi nepozná odpoveď ani samotná firma Apple. Takže znovu zostáva iba čakať.


Zdroj titulnej foto: h3llowrld.com
Zdroj: macrumors.com