Užívatelia žalujú Apple kvôli funkcii Assistent WiFi v iOS 9

· 1 min read
Užívatelia žalujú Apple kvôli funkcii Assistent WiFi v iOS 9

Apple v iOS 9 predstavil funkciu Assistent WiFi. Čo funkcia umožňuje? Ide o funkciu, ktorá v prípade, že je užívateľ pripojený na WiFi, ale Wifi pripojenie nie je dostatočne rýchle, zariadenie z danej WiFi siete odpojí a namiesto toho začne používať mobilné dáta, samozrejme, v prípade, že máte zapnutú spomínanú funkciu a mobilné dáta. Funkcia umožní používateľom vyhnúť sa napríklad tomu, aby im kvôli nefungujúcej WiFi sieti prestali chodiť správy.

Aj napriek tomu, že mala funkcia pôvodne uľahčiť používateľom prácu a ušetriť im problémy, Apple kvôli nej skončil na súde. Majitelia iOS zariadení s iOS 9 v USA podali na Apple hromadnú žalobu z dôvodu, že spoločnosť vraj dostatočne nevysvetlila funkciu a nevarovala zákazníkov, že táto funkcia spotrebúva také veľké množstvo dát.

Niektorí používatelia nerozumejú tomu, ako služba funguje. Kvôli tejto skutočnosti spotrebovali väčšie množstvo dát a vznikli škody vo výške 5 miliónov dolárov. Apple preto čelí obvineniu z nedbanlivosti a zo skreslenia skutočnosti, čím porušil zákon o nekalej súťaži a zákon o klamlivej reklame.

V popise funkcie je však uvedené, že pri slabšom WiFi signáli budú automaticky použité mobilné dáta. Osobne nerozumiem tomu, čo na tomto vysvetlení používatelia nechápu. Je tiež otázne, ako chcú ľudia stojaci za žalobou dokázať, že za spôsobené škody môže práve spomínaná funkcia. Možno teda bude žaloba zamietnutá kvôli nedostatku dôkazov. Celý súdny spor sa budeme snažiť sledovať a v prípade noviniek vám prinesieme informácie.