Úžasné zábery v 4K rozlíšení s novým iPhonom 7

· 1 min read
Úžasné zábery v 4K rozlíšení s novým iPhonom 7

Dôvodov pre kúpu iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus sa ponúka niekoľko. Ak si stále kladiete otázku, či má vôbec zmysel kúpiť jednu z nových "sedmičiek", možno vás presvedčí videotest fotoaparátu.

Jedným z najväčších "ťahákov" iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus, je nespochybniteľne vylepšenie optiky a kvality fotoaparátu. Firma Apple prezentovala niekoľko fotografií, vďaka ktorým sme dostali približnú predstavu o kvalite fotoaparátu. Vďaka možnosti nahrávania videa v 4K, optickej a digitálnej stabilizácii obrazu sú "sedmičky" jednoducho neuveriteľné.

Dom Esposito, nadšenec pre najnovšie technológie, sa držal myšlienky, že je lepšie raz vidieť ako dvakrát počuť. Zobral teda "sedmičky" do prírody a natočil pár videí. Natočený materiál neupravoval, len ho spojil do jedného videa v Adobe Premiere. Na záberoch môžeme presne vidieť, čoho je iPhone schopný. Pri nahrávaní videa neboli použité žiadne iné aplikácie tretích strán, jednoducho len kamera z "jablka".

Nahrávanie videa sa neobišlo bez problémov. Pri dlhšom zázname videa v 4K sa začal smartfón prehrievať a taktiež sa jas na displeji automaticky znížil o 25 %. Ak ho necháte na chvíľu "vychladnúť", môžete znovu pokračovať v nahrávaní.

O kvalite fotoaparátu oboch "sedmičiek" nie je pochýb. Myslím si, že video hovorí za všetko.

Zdroj titulnej foto: 9to5mac.com
Zdroj: 9to5mac.com