Už za mesiac začne WWDC 2017

Už za mesiac začne WWDC 2017

Každý rok uskutočňuje spoločnosť Apple konferenciu zameranú na vývojárov, kde tisícky vývojárov z celého sveta dostanú šancu stretnúť sa tvárou v tvár s inžiniermi spoločnosti Apple, navštíviť rôzne stánky alebo vyskúšať najnovší softvér.

Táto udalosť sa zvyčajne koná vo východnom kongresovom centre Moscone v San Franciscu, no tento rok sa miesto usporiadania zmenilo a konať sa bude od 5. do 9. Júna v Kongresovom centre McEnery v San Jose nachádzajúcom sa v Kalifornii. Cena lístkov na WWDC 2017 je $1599.

Zdroj: aecom.com

Konferencia sa zvyčajne začína úvodnou rečou na začiatku, tj. v prvom dni, kde spoločnosť Apple vysloví dôležité oznámenia a pripraví pódium na zvyšok týždňa.

Na konferencii sa od Applu očakáva, že odhalí najnovšie verzie iOS a macOS a možno sa nám naskytne pohľad aj na watchOS a tvOS. Produkty, o ktorých by sme sa mali dozvedieť na konferencii by sa mali objaviť tesne pred konferenciou.

Zdroj: digitaltimes.com

Čo môžeme od WWDC očakávať?

iOS 11 - Povráva sa, že Apple pracuje na aplikácii sociálnej siete, ktorá je podobná Facebooku, Snapchatu alebo Instagramu. Aplikácia by sa mala sústrediť na umožnenie užívateľom jednoduché zachytenie upravenie a zdieľanie videa. Takisto sa hovorí, že Apple chce rozširovať podporu Apple Pencil pre iPad Pro a tak pridať nové vymoženosti a ovládacie prvky.


MacOS 10.13 - Rok 2017 by mal priniesť novú verziu operačného systémiu MacOS no tentokrát pod už nie tradičným názvom "OS X" ale macOS 10.13.


tvOS 11 a watchOS 4 - Popri iOS 11 a macOS 10.13 by nám mali byť predstavené aj funkcie nových verzií tvOS a watchOS. Doposiaľ sa nevie čo sa od oboch dá očakávať.


Reproduktor SIRI - Len pred nedávnom sa začalo šíriť, že Apple pracuje aj na reproduktore podobnom Amazonu Echo, ktorý by mohol obsahovať Siri a AirPlay. Viac by sme sa o ňom mali dozvedieť na samotnej WWDC.

Zdroj: macrumors.com


Zdroj titulnej foto [developer.apple.com](https://developer.apple.com/wwdc/images/wwdc17-og.jpg) **Zdroj [macrumors.com](https://www.macrumors.com/roundup/wwdc/)**