Už čoskoro bude možné vymazať nechcené základné aplikácie od Apple

Už čoskoro bude možné vymazať nechcené základné aplikácie od Apple

Už čoskoro pravdepodobne budeme môcť vymazať základné, no nie pre každého užitočné Apple aplikácie ako Tipy, Akcie, Kompas a podobne. Táto informácia poteší najmä užívateľov, ktorí dané aplikácie spustili presne jeden raz.

macrumors.com

Novinku objavil pred niekoľkými týždňami portál AppAdvice, a to vďaka metadátam v App Store. Metadáta obsahujú kľúčové slová ako “isFirstParty” a “isFirstPartyHideableApp”, ktoré vďaka hodnotám “true” alebo “false” umožnia aplikáciu zobraziť, resp. skryť alebo úplne vymazať.

macrumors.com

K tejto záležitosti sa minulý rok v septembri vyjadril aj CEO spoločnosti Apple Tim Cook. Hovoril, že užívatelia často túžia vymazať nechcené aplikácie ako Akcie, Diktafón a pod. z ich iPhonu a udržať si tak v telefóne poriadok. Tim priznal, že spoločnosť je v tejto situácii v slepej uličke. Zatiaľ čo niektoré aplikácie by bolo možné odstrániť “bezbolestne”, iné aplikácie zasahujú do rôznych častí systému. Ich odstránenie by mohlo spôsobiť dominový efekt a narušiť tak stabilitu systému.

media.idownloadblog.com

Práve nájdené metadáta v iTunes môžu naznačovať, že firme Apple sa tento problém podarilo vyriešiť a umožní užívateľovi bezpečne skryť alebo odstrániť nechcenú aplikáciu. Žiadne oficiálne stanovisko však zatiaľ nie je dostupné, a preto je veľmi ťažké povedať, kedy - a či vôbec - sa dočkáme tejto možnosti. Jednou z ciest na implementovanie je iOS 10, ktorý bude predstavený a vypustený do sveta tohto roku.


Zdroj: macrumors.com

Zdroj titulnej fotografie: isorepublic.com