Už čoskoro bude možné vymazať nechcené základné aplikácie od Apple

· 2 min read
Už čoskoro bude možné vymazať nechcené základné aplikácie od Apple

Už čoskoro pravdepodobne budeme môcť vymazať základné, no nie pre každého užitočné Apple aplikácie ako Tipy, Akcie, Kompas a podobne. Táto informácia poteší najmä užívateľov, ktorí dané aplikácie spustili presne jeden raz.

macrumors.com

Novinku objavil pred niekoľkými týždňami portál AppAdvice, a to vďaka metadátam v App Store. Metadáta obsahujú kľúčové slová ako “isFirstParty” a “isFirstPartyHideableApp”, ktoré vďaka hodnotám “true” alebo “false” umožnia aplikáciu zobraziť, resp. skryť alebo úplne vymazať.

macrumors.com

K tejto záležitosti sa minulý rok v septembri vyjadril aj CEO spoločnosti Apple Tim Cook. Hovoril, že užívatelia často túžia vymazať nechcené aplikácie ako Akcie, Diktafón a pod. z ich iPhonu a udržať si tak v telefóne poriadok. Tim priznal, že spoločnosť je v tejto situácii v slepej uličke. Zatiaľ čo niektoré aplikácie by bolo možné odstrániť “bezbolestne”, iné aplikácie zasahujú do rôznych častí systému. Ich odstránenie by mohlo spôsobiť dominový efekt a narušiť tak stabilitu systému.

media.idownloadblog.com

Práve nájdené metadáta v iTunes môžu naznačovať, že firme Apple sa tento problém podarilo vyriešiť a umožní užívateľovi bezpečne skryť alebo odstrániť nechcenú aplikáciu. Žiadne oficiálne stanovisko však zatiaľ nie je dostupné, a preto je veľmi ťažké povedať, kedy - a či vôbec - sa dočkáme tejto možnosti. Jednou z ciest na implementovanie je iOS 10, ktorý bude predstavený a vypustený do sveta tohto roku.


Zdroj: macrumors.com

Zdroj titulnej fotografie: isorepublic.com