Update stránky Apple HomeKitu

Update stránky Apple HomeKitu

V blízkej minulosti upravila spoločnosť Apple svoju stránku podporujúcu predaj komponentov do Smart domácností a taktiež bola upravená aj ich kategorizácia. Navyše bol priblížený dátum dostupnosti zariadení.


Doplnky ako LIFX, žiarovky Sylvania, tienidlá na okná od Veluxu alebo bezpecnostné systémy Honeywell a zosilňovače bluetooth pripojenia ConnectSense su budúce Smart doplnky domácností, ktoré môžete nájsť na stránke obchodu Apple už ako "announced" teda "oznámené" alebo "comming soon" "čoskoro dostupné".


Spomínané doplnky, ktoré boli predtým zoskupené podľa výrobcu sú teraz rozdelené do jednotlivých kategórií ako napríklad "Svetlá" "Kamery" "Otvárania garážových dverí", "Kúrenia a klimatizácie" a pod.
Zdroj: appleinsider.com
Nižšie na stránke si môžeme všimnúť zobrazené stavebné firmy ponúkajúce integráciu HomeKitu. (HomeKit je domácnosť vybavená Smart zariadeniami od spoločnosti Apple. Smart doplnky sú ovládané aplikáciou nesúcou názov práve "HomeKit".) už od minulého roku spolupracuje spoločnosť Apple s americkými stavebnými a jednou čínskou firmou. Týždeň pred touto veľkou zmenou stránky sa pripojila aj jedna európska stavebná firma menom WeberHaus, ale na zozname ešte nefiguruje, pravdepodobne z toho dôvodu, že možnosť integrácie "HomeKitu" umožní až neskôr v roku 2017.
Zdroj: siliconangle.com
Apple v posledných mesiacoch dbá na to, aby sa vzbudil záujem okolo HomeKitu, pretože v konkurenčnom boji stojí proti celkovo populárnym Smart domovom ako Amazon Echo a Google Home, ktoré ponúkajú podobné služby ako HomeKit.

Na začiatku Marca pridal Apple na tú istú stránku, propagujúcu HomeKit, 45 sekundové video predstavujúce vyššie spomínaný HomeKit.


Zdroj titulej foto: [thinkapple.sk](https://www.thinkapple.sk/) **Zdroj: [appleinsider.com](http://appleinsider.com/articles/17/03/13/apple-updates-homekit-accessories-page-with-availability-new-categories)**