Spoločnosť Apple podporila patent s 360° displejom pre iPhone

· 1 min read
Spoločnosť Apple podporila patent s 360° displejom pre iPhone

Už onedlho by mohol iPhone získať nový vzhľad displeja. Ako môžete vidieť, zariadenie na obrázku (iPhone) by bolo celé pokryté displejom - predná strana, zadná strana, boky - okrem malých medzier. Aj napriek tomu, že tento patent firma Apple podporila až teraz, bol predložený už v roku 2011. Patent opisujú ako produkt určený zákazníkom s flexibilným displejom.

Zdroj: 9to5mac.com

Vzhľadom na to, že bežný model má ešte stále dosť nevyužitého miesta, keďže ten má na prednej strane displej a zadná nepriehľadná strana ukrýva všetky elektrické komponenty, body a plocha zadnej strany ostáva nevyužitá. A tak sa nový model snaží využiť každé voľné miesto tým, že elektroniku ukryje dovnútra a obalí ju 360-stupňovým displejom. Taktiež zariadenie nemá žiadne tlačidlá a Touch ID sensor by mal byť zabudovaný do displeja.

Avšak musíme pripomenúť, že veľa patentov sa nedostalo do finálnej verzie, a to do výroby konkrétneho produktu, a tak sa môže stať, že to zostane len na papieri. Napriek tomu je ťažké si predstaviť, ako by v skutočnosti vyzeral, ako by sa držal v ruke. Či by 360-stupňový displej nebol viac na škodu. Najskôr by sme sa to mohli dozvedieť v roku 2018.


Zdroj: 9to5mac.com, technobezz.com

Zdroj titulnej foto: technobezz.com